Za romantikou do voňavé Provence – azurové pobřeží

10.06. - 16.06.2024 7 dní / 14 250 Kč objednat zájezd Více termínů

Termíny

kód
datum
 
cena
 
FRA-511/24
10.06. - 16.06.2024
14 250

město Nimes aneb francouzský Řím

město Nimes aneb francouzský Řím

Překrásné přírodní scenérie

Překrásné přírodní scenérie

Jedinečná atmosféra starého světa

Jedinečná atmosféra starého světa

Sluncem a vůněmi nabitý vzduch

Sluncem a vůněmi nabitý vzduch

Popis zájezdu

7denní poznávací zájezd do nejkrásnějších míst jižní Francie - Provence a Azurového pobřeží, krajiny zalité sluncem, provoněné tymiánem, rozmarýnem a levandulí, kde čerpali svou inspiraci slavní umělci a malíři Van Gogh, Piccaso, či Fitzgerald. Oblast s bohatou historií, kdy tu své stopy zanechali Řekové, Římané a později francouzští králové. Provence si dodnes zachovala svůj nezaměnitelný charakter se spoustou opevněných vesnic a městeček rozesetých na vrcholcích zdejších kopců a hor.

Program

1. den

Odjezd z nástupních míst (ráno) přes Rakousko a Itálii do Francie.

2. den

Ráno příjezd do MARSEILLE (celodenní prohlídka města se starým přístavem, rybí trh, bazilika Panny Marie Strážné s vyhlídkou, čtvrť Panier, hlavní třída La Canebiere, katedrála v románsko-byzantském stylu, fakultativně, dle počasí, možnost výletu lodí na ostrov If - proslulé vězení, kde byl vězněn hrabě Monte Christo), odjezd na ubytování. Nocleh.

3. den

Po snídani odjezd do typické provensálské oblasti. GORDES (jedno z nejkrásnějších městeček Francie vystavěné na skalním útesu s impozantním hradem), levandulovou stezkou k ABBAYE DE SÉNANQUE (opatství Panny Marie Sénanque z 12. stol., dodnes obývané mnichy), dál provensálskou krajinou do ORANGE (UNESCO, římské divadlo z 1. stol., nejlépe zachované na světě, vítězný oblouk Via Agrippa). AVIGNON (UNESCO, rezidence papežů a vzdoropapežů, Papežský palác s hradbami, katedrála P. Marie, radnice s orlojem, známý avignonský most Le pont Saint-Bénézet). Nocleh.

4. den

Po snídani návštěva PONT DU GARD (UNESCO, největší a nejzachovalejší římský akvadukt, jeden z divů antického světa, má tři arkády nad sebou). NIMES (město s mnoha římskými památkami, zachovalý amfiteátr, jeden z nejlépe zachovalých římských chrámů - Maison Carrée, zahrady s fontánou ve francouzském stylu z 18. stol.). Cesta pokračuje přes CAMARQUE (proslulá oblast mokřadů při pobřeží Středozemního moře se známými bílými koňmi), ARLES (UNESCO, bývalé hlavní město římské Galie, římský amfiteátr, fórum, románský kostel Saint Trophime, kavárna Žlutý dům, Espace Van Gogh bývalá stará nemocnice, kde pobýval slavný malíř). Přejezd na ubytování. Nocleh.

5. den

Snídaně, opuštění hotelu cesta do MOUSTIERS ST. MARIE (nejkrásnější vesnice Francie, vklíněná mezi dva horské útesy, centrum fajánské keramiky od 17. stol.), KAŇON VERDON (velkolepý přírodní výtvor, jeden z nejhlubších v Evropě, „Grand kaňon Francie“, projížďka kolem kaňonu s hloubkou až 700 metrů s vyhlídkovými místy). Dále k pobřeží CANNES (Festivalový palác, od roku 1946 se zde vždy koná slavný filmový festival a vítězný snímek dostane tzv. Zlatou palmu, historická část města Suquet s nádherným výhledem na záliv Cann, promenáda a hlavní třída La Croisette se slavným kasinem), odjezd na ubytování. Nocleh.

6. den

Dopoledne volno v oblasti AZUROVÉHO POBŘEŽÍ (jedna z nejznámějších oblastí francouzské riviéry na pobřeží Středozemního moře, slunce, moře, luxus), EZE (parfumerie Fragonard, bývalá pevnost zvaná „Orlí hnízdo” na skalnatém vrcholu nad mořem), odpoledne odjezd, cesta Francií do Itálie.

7. den

Cesta Itálií a Rakouskem do ČR. Předpokládaný příjezd do nástupních míst v ranních až dopoledních hodinách.

Ubytování a strava

Ubytování v hotelech střední kategorie (2lůžkové pokoje s příslušenstvím), součástí ubytování jsou snídaně.

Cena zahrnuje

Doprava zájezdovým autobusem, 4x nocleh ve Francii, 4x snídaně, poplatky a parkovné, průvodce, kompletní cestovní pojištění včetně připojištění léčebných výloh, zákonné pojištění CK proti úpadku.

Cena nezahrnuje

vstupné do placených objektů, dále pak vše, co není uvedeno v „CENA ZAHRNUJE“.

Doporučené kapesné

100,- EUR

Nástupní místa

Ostrava, Frýdek-Místek, Frenštát p. R., Rožnov p. R., Valašské Meziříčí, Vsetín, Vizovice, Zlín, Otrokovice, Přerov, Olomouc, Prostějov, Vyškov, Brno, Mikulov

Průvodci

Foto

Hana Machalová

Hana Machalová je zkušenou cestovatelkou a certifikovanou průvodkyní, která s nadšením vytváří a provází zejména novinkové zájezdy. Inovativně do nich zapojuje neobvyklé destinace a zážitky. Setkáte se s ní také na většině našich jednodenních zájezdů, které pro Vás neúnavně připravuje v každém ročním období. Má ráda srdečné propojování lidí - turisty s místními a všechny generace dohromady.

Podobne produkty

Product image
Lyžařský zájezd
Last Minute

Lyžování ve Francii – LES ORRES se skipasem

08.03. - 17.03.2024
10 dní trvání
Bus
přidat do oblíbených
Product image
Pobytový zájezd
Novinka
First Minute
Product image
Poznávací zájezd
First Minute

Švýcarskými Alpami do Francie pod Mont Blanc

04.06. - 09.06.2024
6 dní trvání
Bus Snídaně
přidat do oblíbených
Product image
Poznávací zájezd
Product image
Poznávací zájezd
First Minute
Product image
Poznávací zájezd
Product image
Poznávací zájezd
First Minute
Product image
Poznávací zájezd

Štrasburk, Colmar – Alsaská vinná stezka

24.10. - 28.10.2024
5 dní trvání
Bus Snídaně
přidat do oblíbených