Krásy Oravy a Roháčů - Jánošikovy Diery

30.06. - 02.07.2023 3 dní / 4 990 Kč objednat zájezd Více termínů

Termíny

kód
datum
 
cena
 
SVK-511/23
30.06. - 02.07.2023
4 990

úchvatná místa Malé Fatry

úchvatná místa Malé Fatry

impozantní hrad na Oravě

impozantní hrad na Oravě

krásná skupina horských ledovcových jezer

krásná skupina horských ledovcových jezer

unikátní pozůstatek zaplavené obce Slanica

unikátní pozůstatek zaplavené obce Slanica

Popis zájezdu

3denní autobusový zájezd do malebného oravského kraje, ve kterém si můžete vychutnat krásné scenérie zdejší divoké přírody, kde k největším turistickým lákadlům patří Malá Fatra, Chočské vrchy a Roháče, ale je to také oblast Slovenska s rázovitým folklórem bohatá na památky lidové architektury.

Program

1.den

Ráno odjezd z nástupních míst přes Terchovou, do osady Štefanová. JÁNOŠIKOVY DIERY (pohodová procházka dolními Jánošíkovými dierami do Bielého potoka k hotelu Diery, kde bude čekat autobus). Trasa cca 4km /1,5 - 2 hod/. Pokračování do obce ISTEBNÁ (jeden z pěti dochovaných dřevěných artikulárních kostelů). Pokračování do Horní Lehoty PLAVBA NA VORECH do Oravského Podzámku. ORAVSKÝ HRAD (nádherná hradní dominanta tyčící se nad řekou Oravou, jedna z nejvýznamnějších památek hradního stavitelství na Slovensku). V podvečerních hodinách krátká zastávka v obci PODBIEL (jedinečně zachovalá historická vesnice se spoustou typických dřevěnic). Přejezd na ubytování. Večeře a nocleh.

+1

2.den

Po snídani odjezd do ROHÁČSKÉ DOLINY pěší túra ke čtyřem ROHÁČSKÝM PLESŮM (čtyři ledovcová jezera v nadmořské výšce od 1 562 do 1 719 m n. m., ve kterých se magicky zrcadlí vrcholy Volovec, Ostrý Roháč a Plačlivé). Od Roháčských ples sestup k bývalé ŤATLIAKOVEJ CHATĚ (1 374 m n. m., nově vystavená horská chata poté, co tu původní zasypala v r. 2013 lavina). Od chaty sestup a návrat k autobusu. Trasa cca 12 km /5 hod/ (alternativa k výstupu - lanovkou pod Salatín a zpět, případně sestup k parkovišti). Návrat a sjezd autobusem k MUZEU ORAVSKÉ DĚDINY (více než 50 staveb krásné lidové architektury v několika celcích, které připomínají jednotlivé části Oravy. Součástí skanzenu jsou různě zaměřené expozice - plátenictví, vorařství, hrnčířství a další. Místo, kde se natáčelo několik filmů). Přejezd do ORAVICE (návštěva geotermálních lázní s léčivou vodou se dvěma nekrytými bazény s teplotou 36 až 41°C. Relax po túře v termální vodě s příznivými účinky na organismus, na pohybové ústrojí, močové cesty a ledviny). Návrat na ubytování. Večeře a nocleh.

3.den

Po snídani odjezd k Oravské přehradě. Z přístaviště Slanica plavba lodí na SLANICKÝ OSTROV (nazývaný také Ostrov umění, pozůstatek zaplavené obce Slanica se zachovaným kostelem Povýšení sv. Kříže, v jehož interiéru se nachází galerie lidového umění ze sbírek Oravské galerie. V bývalé hrobce je nainstalována expozice „Historie zatopených obcí a budování Oravské přehrady”). Návrat lodí a pokračování autobusem do Oravské Lesné, a jízda HISTORICKOU LESNÍ ÚVRAŤOVOU ŽELEZNICÍ na sedlo Demänová (výjimečná technická památka a zážitková jízda historickým parním vláčkem). Ze sedla pěší túra cca 2 hod na Vychylovku v závěru kolem skanzenu a kysúcké části úvraťové železnice. Trasa cca 4 km /1,5 hod/). Cesta autobusem ke kysúcké vesnici STARÁ BYSTRICA (unikátní stavba prvního slovenského orloje, považovaného také za největší dřevěnou sochu na Slovensku). Cesta zpět do nástupních míst, návrat ve večerních hodinách.

+1

Ubytování a strava

Ubytování v turistických penzionových domech (2lůžkové pokoje s příslušenstvím). Součástí ubytování je polopenze (snídaně - večeře).

Cena zahrnuje

Doprava zájezdovým autobusem, poplatky a parkovné, 2x ubytování, 2x polopenze, průvodce, kompletní cestovní pojištění včetně připojištění léčebných výloh, zákonné pojištění CK proti úpadku.

Cena nezahrnuje

vstupné do placených objektů, plavba lodí a na vorech, dále pak vše co není uvedeno v „CENA ZAHRNUJE“.

Doporučené kapesné

60,- EUR

Nástupní místa

Olomouc, Přerov, Otrokovice, Zlín, Vizovice, Vsetín, Val. Meziříčí, Ostrava, Frýdek-Místek, Frenštát p. R., Rožnov p. R., Žilina

Podobne produkty

Product image
Turistický zájezd
Product image
Turistický zájezd
Product image
Poznávací zájezd

Nejkrásnější místa východního Slovenska

18.08. - 20.08.2023
3 dní trvání
Bus Snídaně
přidat do oblíbených