Velká cesta Thajskem od severu k jihu

29.01. - 18.02.2024 21 dní / 89 000 Kč objednat zájezd Více termínů

Termíny

kód
datum
 
cena
 
THA-031/24
29.01. - 18.02.2024
89 900 89 000

Poznáme všudypřítomný buddhismus

Poznáme všudypřítomný buddhismus

Potkáme i místní obyvatele

Potkáme i místní obyvatele

Pláže si budeme užívat plnými doušky

Pláže si budeme užívat plnými doušky

Neskutečně barevný život pod hladinou

Neskutečně barevný život pod hladinou

Popis zájezdu

21denní letecký poznávací zájezd do Thajska, které projedeme od severních hranic s Barmou až na úplný jih sousedící s Malajsií. Severní část Thajska je známá místní přírodou a domorodými horskými kmeny. Během putování navštívíme několik národních parků, města, která tvořily historii Siamu, ocitneme se na nejvyšším místě Thajska, poznáme slony zblízka, prozkoumáme thajský venkov a ochutnáme místní speciality. Strávíme pár dní v moderním velkoměstě Bangkoku a jeho okolí. Poznávání tohoto rozmanitého koutu planety, budeme pokračovat v dovolenkové části této země. Začneme v Krabi, které je typické svými skalními útvary a plážemi - filmy Pláž anebo ty s Jamesem Bondem mluví za vše. Místní způsob života i gastronomické speciality a některé až panensky vypadající pláže. Na další část našeho putování se přepravíme lodí kolem mnoha dalších turisticky zajímavých míst, až skončíme na úplném jihu Thajska. Ostrovy v souostroví národního parku Tarutao představují neopakovatelné místo jak pro lenošení, tak pro poznávání místního života, ovšem tentokrát s hlavou pod hladinou. Jedinečná místa pro potápění a šnorchlování s dechberoucími barvami podvodního života.

Program

1. den

Odlet z Prahy, Vídně.

2. den

Přílet do Bangkoku, letecký přesun do „hlavního města severu“ CHIANG MAI, transfer na ubytování. Večeře a nocleh.

3. den

Prohlídka bývalého hlavního města obklopeného horami (13.-16. stol.), místní ZOO s nejdelším proskleným akvarijním tunelem v Asii (133 m, přes 20.000 zvířat), medvědem Pandou apod. Večerní prohlídka města s návštěvou chrámu WAT PHRA SING (jedinečná architektura období Lanna s dřevěným vyřezávaným Viharnem Lai Kam a sochou smějícího se Buddhy, nástěnné malby) a vyhlášený noční trh, kde lze nakoupit suvenýry severního Thajska. Večeře a nocleh.

4. den

Návštěva horských vesnic s domorodým obyvatelstvem, které dodnes nosí kroje, má odlišný jazyk i zvyky než zbytek thajského obyvatelstva. Jízda minibusem jižně od Chiang Mai do sloního kempu v oblasti MAE WANG, hodinová projížďka na slonu, pěší přesun do vesnice horských kmenů Hmong/Mae, oběd ve vesnici kmene Shan, přejezd do horské vesnice kmene Karen, pěší procházka k vodopádu s možností koupání, plavba po řece MAE WIN na bambusovém voru asi 1,5 hod., návrat na místo ubytování. Večeře a nocleh.

5. den

Celodenní výlet na střechu Thajska do NÁRODNÍHO PARKU DOI INTHANON se stejnojmenným nejvyšším vrcholem Thajska (2.565 m n. m.), s pěšími vycházkami k vodopádům (Mae Klang Falls, Vachirathan Waterfall, Siriphum Falls) a dále kolem dvou věží (postaveny na počest 60. narozenin krále a královny, při jasném počasí lze vidět až do Barmy). Po cestě návštěva WAT PHRA SI CHOM THONG (chrám s ostatky Buddhy, strom bo). Návrat na ubytování. Večeře a nocleh.

6. den

Odjezd z Chiang Mai na sever, zastávka u WAT RONG KHUN (nový tzv. „bílý klášter“), ZLATÝ TROJÚHELNÍK - místo, kudy se pašovalo opium ze severu (opiové muzeum), tudy také protéká známá řeka MEKONG (zde žije nedávná novinka na našich jídelních stolech Pangasius) a místo, kde se potkávají hranice Thajska, Barmy a Laosu. Projížďka lodí po řece Mekong se zajížďkou do Barmské a Laoské části s konečnou stanicí v CHIANG SAEN. Přejezd na ubytování do „opiového“ a nejrychleji se rozvíjejícího se města Thajska CHIANG RAI. Večeře a nocleh.

7. den

Ráno prohlídka CHIANG RAI s návštěvou kláštera WAT PHRA KAEO, Wat Klong Wiang. Cesta přes východní část nejsevernějšího výběžku Thajska s rýžovými políčky do severovýchodní části Thajska, do regionu NAN, vesnice horských kmenů, panenská příroda příhraniční oblasti s Laosem a thajský venkov. Město Nan - WAT PHUMIN (500 let stará stavba křížového půdorysu v laoském stylu), čínský chrám ve městě. Večeře a nocleh.

8. den

Cesta na jih, SAO DIN (unikátní hliněné útvary), návštěva historického parku SI SATCHANALAI na břehu řeky Yom (UNESCO, pozůstatky chrámů Watt Phra Si Rattana Mahathat, Wat Khao Phanom Phloeng, Wat Kaho Suwan Khiri). Přejezd na ubytování. Večeře a nocleh.

9. den

Prohlídka bývalého královského města SUKHOTHAI (UNESCO, Královský palác, ohromný chrámový komplex WAT MAHATHAT - duchovní epicentrum města, panovníkův chrám, WAT SRI SAWAI - původně hinduistická svatyně přestavěná na budhistickou, WAT TRAPANG NGOEN - rozvaliny čedí, botu a viharnu u „stříbrného jezírka,“ atd.). V podvečer relaxace při thajské masáži následovaná večeří od místní učitelky vaření. Večeře a nocleh.

10. den

Přesun do bývalého královského města AYUTTHAYA (UNESCO), prohlídka chrámů tohoto místa, které dokazují 400letou prosperitu města, jako např. WAT PHRA MAHATHAT (ayutthajská architektura – zřícenina 38 m vysokého prangu, hlava Buddhy vrostlá do kořenů posvátného Buddhova stromu), VIHARN PHRA MONGOL BOPIT (jedna z největších bronzových soch Buddhy v Thajsku), WAT THAMMIKARAT apod., přesun na ubytování do BANGKOKU, centrum „baťůžkářů“ v Bangkoku - ulice KHAO SAN ROAD. Večeře a nocleh.

11. den

Brzy ráno přesun do DAMNOEN SADUAK (plovoucí trhy - původní forma trhů v Bangkoku), odjezd do KANCHANABURI, místo, kde se nalézá slavný MOST PŘES ŘEKU KWAI, JEATH WAR MUSEUM (muzeum železnice smrti) a DON RAK (hřbitov padlých vojáků - zajatců při stavbě mostu). Přesun zpět do Bangkoku. Fakultativní večerní prohlídka čtvrti PAT PONG - erotická čtvrť spolu s bleším trhem. Večeře a nocleh.

12. den

BANGKOK - GRAND PALACE (královský palác), WAT PHRA KAEO (nejposvátnější místo Thajska, chrám uchovávající sochu smaragdového Buddhy), WAT PHO (chrám plný života, starší než samotné město, kolosální pozlacená socha odpočívajícího Buddhy), WAT ARUN (chrám jitřního úsvitu, bývalé útočiště smaragdového Buddhy, prangy zdobeny porcelánovými a zrcadlovými střípky) a další chrámy). Večeře a nocleh.

13.den

Po snídani transfer na letiště. Letecký přesun na jih do KRABI. Transfer na ubytování na pláže poblíž Krabi AO NANG (dlouhá písečná pláž s mírným sestupem do moře poblíž světoznámého letoviska Krabi). Večeře a nocleh.

14. den

Po snídani výlet do zátoky PHANG NGA s typickými skalními útvary (mogoty a mangrovovými porosty), návštěva kláštera SUWANKUHA a OPIČÍ JESKYNĚ, mangrovové porosty u přístavu, ostrov KOH PANYEE (zastávka na oběd na ostrově obývaném mořskými cikány), zastávka u TALU ISLAND (jeskyni tohoto ostrova lze proplout na kánoi), KOH PING KAN s jeskyní TAM LOD a KOH TAPOO (zastávka na ostrově, kde se natáčela jedna z bondovek Muž se zlatou pistolí, odkud nese druhý ostrov dnešní název, ostrov Jamese Bonda). Návrat na ubytování. Večeře a nocleh.

15. den

Po snídani výlet na světoznámé souostroví PHI PHI, zastávka s možností koupání na idylickém ostrově BAMBOO, MONKEY BEACH (opičí pláž), ostrov PHI PHI LEH s pláží MAYA (zde se točil slavný film Pláž s Leonardem Di Capriem), jeskyně VIKING CAVE (známá sběrem vlaštovčích hnízd), průjezd lagunou PILEH BAY, ostrov PHI PHI DON (oběd a osobní volno k nakupování, či koupání na pláží LONG BEACH na nejznámějším thajském ostrově). Návrat na ubytování. Večeře a nocleh.

16. den

Po snídani výlet na idylické ostrovy s možností šnorchlování/potápění, ostrov DAENG ISLAND (šnorchlování u skalnatého ostrůvku), HONG ISLAND (nádherný ostrov s úchvatnou lagunou, oběd), LADING ISLAND (šnorchlování nad prudce klesajícím útesem s krásnou pláží) a ostrov PAKBIA ISLAND (koupání na dlouhé pláži spojující dva ostrůvky), návrat na ubytování. Večeře a nocleh.

17. den

Po snídani celodenní přesun lodí kolem ostrovů Koh Ngai, Koh Mook, Koh Laoling a Koh Bulon na nejjižnější thajské souostroví Adang v Andamanském moři patřící do NÁRODNÍHO PARKU TARUTAO, na ostrov KOH LIPE (jediný obydlený ostrov skýtající zázemí pro turisty), transfer na ostrov dlouhoocasou lodí (na ostrově nelze přistát velkou lodí) a na ubytování, osobní volno ke koupání a slunění. Večeře a nocleh.

18. den

Po snídani výlet se šnorchlováním/potápěním v národním parku u ostrovů KOH JABANG (skalní věže s měkkými korály, bývají k vidění i perutýni), KOH HIN NGAM (kouzelný ostrov s černými skalami), KOH RAWI (oběd - piknik na pláži), KOH ADANG (koupání na bílé písečné pláži, možnost proklouznout na skok do místní džungle) a KOH YANG (šnorchlování u jedné z nejmenších pláží celého národního parku), návrat na ubytování. Večeře a nocleh.

19. den

Po snídani výlet se šnorchlováním/potápěním v Národním parku u ostrovů KOH HIN SORN (měkké korály a skalní věže), KOH BULU (korály a tropické ryby u malého ostrůvku), KOH LUGOI (ostrov, kde korály připomínají salátové mísy plné červeného řasnatého salátu), KOH TONG (úchvatné dlouhé písečné pláže plné krabů poustevníčků) a KOH PUNG (šnorchlování a slunění na plážích Medového ostrova), návrat na ubytování. Večeře a nocleh.

20. den

Po snídaní osobní volno, v poledne přesun do přístavu a na ponton, dále lodí do přístavu PAKBARA na thajské pevnině, minivanem na letiště HAT YAI, letadlem do BANGKOKU. Odlet do ČR.

21. den

Přílet do Prahy, Vídně.

Ubytování a strava

Ubytování v Thajsku v hotelech střední kategorie. Součástí zájezdu je polopenze (v hotelu anebo v bufetech, restauracích a jídelnách).

Cena zahrnuje

Letecká přeprava z Prahy, Vídně do Bangkoku a zpět, vnitrostátní letecká přeprava Bangkok - Chiang Mai, Bangkok - Krabi a Hat Yai - Bangkok, letištní a bezpečnostní taxy a palivové příplatky, 18x nocleh v Thajsku, 18x polopenze, doprava po Thajsku v automobilech - minivanech, průvodce CK, kompletní cestovní pojištění včetně léčebných výloh, zákonné pojištění CK proti úpadku.

Cena nezahrnuje

poplatky za vstupy do národních parků a vstupné do placených objektů, doprava po městech v Thajsku (autobus, taxi, tuktuk, songkaew, apod.) a transfer z letiště (Chiang Mai, Krabi) a na letiště (Bangkok, Hat Yai), připojištění storna 600,- Kč, transfer na/z letiště, a dále pak vše, co není uvedeno v “CENA ZAHRNUJE”.

Doporučené kapesné

800,- EUR

Nástupní místa

Praha, Vídeň

Průvodci

Foto

Jan Grulík

Dá se říci, že je cestováním odkojený. Začal od útlého dětství s rodiči, následně navázal většími a náročnějšími výlety s kamarády v turistickém oddílu a vše završil úspěšným studiem turismu. Toto vše mu předurčilo život plný cestování i změn. Velmi rád poznává nová místa naší planety a mezi jeho srdcovky patří Skotsko, Balkán a Jihovýchodní Asie. Mezi jeho záliby mimo cestování po světě s poznáváním jedinečných míst (a to přírodou nebo lidmi), patří fauna (zejm. akvaristika), turistika, a svět fantasy.

Podobne produkty

Product image
Poznávací zájezd
Novinka
First Minute

Z Bangkoku ke Zlatému trojúhelníku

29.01. - 11.02.2024
14 dní trvání
Plane Polopenze
přidat do oblíbených
Product image
Poznávací zájezd
Novinka
First Minute

Pláže jižního Thajska

07.02. - 18.02.2024
12 dní trvání
Plane Polopenze
přidat do oblíbených