To nejlepší z Holandska

30.04. - 05.05.2024 6 dní / 11 990 Kč objednat zájezd Více termínů

Termíny

kód
datum
 
cena
 
NLD-211/24
30.04. - 05.05.2024
11 990

krajinou větrných mlýnů

krajinou větrných mlýnů

Rotterdam s bizarními budovami

Rotterdam s bizarními budovami

Volendam - zašlá sláva rybářské osady

Volendam - zašlá sláva rybářské osady

voňavé sýrové delikatesy

voňavé sýrové delikatesy

Popis zájezdu

6denní autobusový poznávací zájezd do Holandska, do země tulipánů, větrných mlýnů, sýrů, ale také cesta za poznáním historických památek a přírodních krás tzv. „nízké země“ - Netherlands - Nizozemí. Toto „království placka“, je jedinečnou zemí, která má za sebou bohatou historii dokládanou úžasnými historickými budovami a významnými uměleckými sbírkami, a proto se stává vyhledávaným cílem turistů z celého světa.

Program

1. den

Odjezd z nástupních míst pozdě odpoledne, přejezd Německem.

2. den

Příjezd do Holandska, KINDERDIJK (UNESCO. Oblast s největší koncentrací větrných mlýnů na světě, které sloužily výlučně k přečerpávání vody a následnému vysoušení polderů), ROTTERDAM (největší evropský přístav, 185 metrů vysoká vyhlídková věž Euromast ve tvaru lodního stěžně, nejvyšší budova Rotterdamu s otáčivým výtahem a nádhernými výhledy). Cesta na ubytování. Nocleh.

3. den

Po snídani AALSMEER (největší květinová burza na světě, úchvatná podívaná na každodenní přehlídku a aukci milionů květin, které putují do celého světa. Druhý nejrozsáhlejší komerční objekt na světě). Návštěva královského města a sídla moci HAAGU s budovou vládního paláce a mezinárodního soudního dvora a také proslulého městečka MADURODAM (miniatury nejvýznamnějších historických i moderních staveb), SCHEVENINGEN (nejhonosnější přímořské lázně na pobřeží Severního moře s promenádou), Přejezd na ubytování. Nocleh.

4. den

Snídaně, odjezd do ALKMAARU (návštěva tradičního sýrového trhu, který tu probíhá už několik století podle středověkých pravidel před historickou budovou - váhy sýru, město s mnoha vodními kanály a typickou architekturou starého Holandska), EDAM (město se zachovalým historickým centrem a bohatou sýrařskou historií, mohutný kostel Grote Kerk), VOLENDAM (zastávka v kdysi rybářské vesnici s působivým původním přístavem, tradičními domky a množstvím turistických obchodů), ALIDA HOEVE (návštěva tradiční sýrové farmy s ukázkou výroby, ochutnávkou a možnosti nákupů výborných holandských sýrů), ZAANSE SCHANS (jedinečný žijící skanzen u řeky Zaan s větrnými mlýny, množstvím obytných a hospodářských staveb a tradiční výrobou dřeváků a sýrů), cesta na ubytování. Nocleh.

5. den

Ráno po snídani odjezd do hlavního města na řece Amstel proslulého kanály, galeriemi s obrazy nejslavnějších mistrů a kosmopolitní atmosférou AMSTERDAMU (prohlídka města s procházkou kolem amsterdamských grachtů a projížďka lodí po nich, Berlageho burza, Královský palác, náměstí Dam, kostel Nieuwe Kerk, Dvůr bekyní, plovoucí květinový trh Singel, Rembrandtplein s Rembrandtovou sochou a jeho slavnou Noční hlídkou, Bleší trh, Čínská čtvrť, první coffee shop na světě „The Bulldog”, Čtvrť červených luceren, která k Amsterdamu neodmyslitelně patří). Osobní volno. Večer odjezd z Holandska.

6. den

Cesta Německem, předpokládaný návrat do nástupních míst v odpoledních hodinách. 

Ubytování a strava

Ubytování v Holandsku v hotelu (2lůžkové pokoje s příslušenstvím) se snídaní.

Cena zahrnuje

Doprava zájezdovým autobusem, poplatky a parkovné v zahraničí, průvodce, 3x nocleh v Holandsku, 3x snídaně, kompletní cestovní pojištění včetně připojištění léčebných výloh, zákonné pojištění CK proti úpadku.

Cena nezahrnuje

vstupné do placených objektů, výlet lodí, dále pak vše, co není uvedeno v „CENA ZAHRNUJE“.

Doporučené kapesné

cca 70,- EUR.

Nástupní místa

Ostrava, Frýdek-Místek, Frenštát p. R., Rožnov p. R., Valašské Meziříčí, Vsetín, Vizovice, Zlín, Otrokovice, Přerov, Olomouc, Prostějov, Vyškov, Brno, Jihlava, Praha, Plzeň

Průvodci

Foto

Pavel Večeřa

Pavel je charismatickým průvodcem, jehož velkou láskou jsou kromě oblíbeného Holandska a Itálie, či Slovinska, také země Balkánu jako Makedonie, Bosna a Hercegovina, Bulharsko, Albánie, Řecko. Na druhou stranu vidí velkou radost v objevování zemí jako Polsko a Švédsko. Do svých cest vnáší nejen zkušenost, ale také moudrost a duchovní rozměr. Pavel také miluje hory a pěší turistiku.

Fotogalerie

Podobne produkty