Velký okruh „zeleným ostrovem“

29.06. - 10.07.2024 12 dní / 31 990 Kč objednat zájezd Více termínů

Termíny

kód
datum
 
cena
 
IRL-011/24
29.06. - 10.07.2024
31 990

Zbytky impozantních středověkých hradů

Zbytky impozantních středověkých hradů

Ikonická a tajuplná magická místa Irska

Ikonická a tajuplná magická místa Irska

Kouzelná atmosféra irských pubů

Kouzelná atmosféra irských pubů

Jedinečná příroda, která Vás uchvátí

Jedinečná příroda, která Vás uchvátí

Popis zájezdu

12denní poznávací zájezd na “zelený ostrov” Irsko. Přestože se Irsko stalo v posledních letech vyhledávanou turistickou destinací, stále tam lze nalézt spoustu míst vyzařujících zvláštní mystiku dávných keltských kultů a prvokřesťanských obřadů. Při putování po „smaragdovém“ ostrově narazíme na pozůstatky starých katedrál, na typické kamenné keltské kříže z dob počátku křesťanství, ale také projedeme divokou krajinou poloostrova Iveragh po vyhlášené trase Ring of Kerry a navštívíme dechberoucí útesy Cliff of Moher. K Irsku ale neodmyslitelně patří také neopakovatelná krása zdejší přírody, pohostinnost irských hospůdek a lahodnost světoznámého piva Guiness nebo pravé irské whiskey.

Program

1. den

Odjezd z nástupních míst (odpoledne) do Německa.

2. den

Cesta Německem a Francii, REMEŠ (UNESCO, katedrála Notre Dame, místo korunovace francouzských králů, palác Tau, bazilika svatého Remigia), pokračování cesty na ubytování. Nocleh.

3. den

Snídaně, odjezd z ubytování do přístavního města CHERBOURG, nalodění a cesta do Irska. Nocleh v kabinách, včetně večeře a snídaně.

4. den

Dopoledne připlutí do Dublinu, setkaní s leteckou skupinou, odpoledne první část prohlídky města DUBLIN (prohlídka hlavního města Irska, katedrála sv. Patrika, hrad ze 13. století, starý parlament, kolej Nejsvětější trojice a další). Přejezd na ubytování. Večeře, nocleh.

5. den

Snídaně, odjezd z hotelu, GLENDALOUGH (Údolí dvou jezer – oblast proslulá pro své přírodní krásy, velkolepé horské scenérie a bohatou historii v podobě pozůstatků klášterního komplexu z 6. století), přejezd do ROCK OF CASHEL (skála svatého Patrika, patřící k nejstarším a nejvýznamnějším památkám Irska, pozůstatky nejstaršího románského kostela v Irsku, mohutná katedrála, hrad, válcová věž a unikátní vysoký irský kříž. Pevnost na skále, která byla symbolem královské a kněžské moci). Přejezd na ubytování. Večeře, nocleh.

6. den

Snídaně, cesta západním pobřežím Irska na MOHÉROVÉ ÚTESY (nejkrásnější část pobřeží Atlantiku s mohutnými útesy a divokou přírodou), BURREN (kamenná poušť, svažující se do moře s pestrou, výjimečnou květenou), ENNIS (romantické městečko s typickými uličkami a se zříceninou kláštera uprostřed města), návrat na ubytování. Večeře a nocleh.

7. den

Snídaně, cesta na jih na poloostrov IVERAGH a okružní jízda NÁRODNÍM PARKEM KILLARNEY (nádherná divoká příroda s krásnými pobřežními scenériemi, klidnými jezery, opuštěnou přírodou, kde se rozkládá nejvyšší irské pohoří MacGillicuddy - jedna z nejkrásnějších částí Irska), návštěva romantických přímořských městeček WATERVILLE a SNEEM, cesta přes horské sedlo do MUCKROSS HOUSE (panské sídlo s nádherným parkem a zříceninou kláštera Muckross Abbey), cesta na západ do oblasti města Cork na ubytování. Večeře a nocleh.

8. den

Snídaně, CORK (druhé největší město Irska s původním historickým jádrem na ostrově mezi řekami, Anglický trh, Katedrála svatého Fin Barra, stará pevnost), cesta do WATERFORD (jedno z nejstarších měst Irska s bohatou historií sahající do 8. stol. a éry Vikingů, kteří město kolonizovali), KILKENNY (nazýváno „mramorové město“ s hradem Butlerů, katedrála St. Canices, považována za nejkrásnější gotickou stavbu Irska), cesta na ubytování. Večeře a nocleh.

9. den

Snídaně, dopoledne návštěva MONASTERBOICE (pozůstatky jednoho z nejvýznamnějších klášterních komplexů v Irsku, dva nejkrásnější kamenné vysoké irské kříže), HILL OF TARA (prehistorické sídlo velekrálů), TRIM (impozantní anglonormanská pevnost, nejpůsobivější hrad Irska, který si zvolil Mel Gibson pro natáčení velkofilmu „Statečné srdce”), odpoledne DUBLIN (pokračování prohlídky města a večer možnost návštěvy typických irských hospůdek, v dnes už legendární dublinské ulici Temple Bar, spojené s ochutnávkou proslulého irského piva Guiness a poslechem folkové muziky). Večeře a nocleh.

11. den

Dopoledne připlutí, cesta Francií a Německem.

12. den

Pokračování cesty Německem do ČR. Předpokládaný příjezd do nástupních míst v odpoledních hodinách.

Ubytování a strava

Tranzitní ubytování ve Francii se snídaní (2 lůžkové pokoje), ubytování v Irsku v hotelech (2 lůžkové pokoje s příslušenstvím). Součástí noclehů v Irsku je polopenze.

Cena zahrnuje

Doprava zájezdovým autobusem, poplatky a parkovné v zahraničí, trajekt tam a zpět, průvodce, 9x nocleh (1x ve Francii, 6x v Irsku, 2x na trajektu), 8x polopenze, kompletní cestovní pojištění včetně připojištění léčebných výloh, zákonné pojištění CK proti úpadku.

Cena nezahrnuje

vstupné do placených objektů, připojištění storna zájezdu 200,- Kč, dále pak vše, co není uvedeno v „CENA ZAHRNUJE“.

Doporučené kapesné

cca 150,- EUR.

Nástupní místa

Ostrava, Frýdek-Místek, Frenštát p. R., Rožnov p. R., Val. Meziříčí, Vsetín, Vizovice, Zlín, Otrokovice, Přerov, Olomouc, Prostějov, Vyškov, Brno, Jihlava, Praha, Plzeň

Podobne produkty

Product image
Poznávací zájezd