Velký okruh „zeleným ostrovem“

29.06. - 09.07.2023 11 dní / 29 290 Kč objednat zájezd Více termínů

Termíny

kód
datum
 
cena
 
IRL-011/23
29.06. - 09.07.2023
29 990 29 290

Popis zájezdu

11denní poznávací zájezd na “zelený ostrov” Irsko. Přestože se Irsko stalo v posledních letech vyhledávanou turistickou destinací, stále tam lze nalézt spoustu míst vyzařujících zvláštní mystiku dávných keltských kultů a prvokřesťanských obřadů. Při putování po „smaragdovém“ ostrově narazíme jak na megalitické stavby, pohřební mohyly a dolmeny z dob nejstaršího osídlení, tak i na zbytky starých katedrál a typické kamenné keltské kříže z dob počátku křesťanství. K Irsku ale neodmyslitelně patří také neopakovatelná krása zdejší přírody, pohostinnost irských hospůdek a lahodnost světoznámého piva Guiness nebo pravé irské whiskey.

Program

1. den

Odjezd z nástupních míst (odpoledne) do Německa.

2. den

Cesta Německem do Belgie. Dle časových možností krátká zastávka ve městě BRUGGY (UNESCO, jedno z nejkrásnějších měst Belgie s mnoha historickými památkami a romantickými městskými kanály, katedrála P. Marie, náměstí s bývalou tržnicí sukna), cesta na ubytování do Francie. Nocleh.

3. den

Velmi brzy ráno odjezd přes kanál La Manche z Francie do Anglie, cesta jižní Anglií CARDIFF (krátká zastávka v hlavním městě Walesu s katedrálou a hradem), dále cesta jižní Anglií a Walesem do přístavu Pembroke, nalodění a odplutí z Walesu, plavba přes Irské moře do Irska. Cesta na ubytování. Nocleh.

4. den

Snídaně, cesta do WATERFORD (jedno z nejstarších měst Irska s bohatou historií sahající do 8. stol. a éry Vikingů, kteří město kolonizovali), COBH (přístavní městečko a letovisko, místo poslední zastávky Titaniku před plavbou do Ameriky), dále do CORKU (druhé největší město Irska s původním historickým jádrem na ostrově mezi řekami, Anglický trh, Katedrála svatého Fin Barra, stará pevnost), cesta na ubytování. Nocleh.

5. den

Putování NÁRODNÍM PARKEM KILLARNEY (nádherná divoká příroda s krásnými pobřežními scenériemi, klidnými jezery, opuštěnou přírodou, kde se rozkládá nejvyšší irské pohoří MacGillicuddy - jedna z nejkrásnějších částí Irska), návštěva romantických přímořských městeček WATERVILLE a SNEEM, cesta přes horské sedlo do MUCKROSS HOUSE (panské sídlo s nádherným parkem a zříceninou kláštera Muckross Abbey), cesta na sever do města Limerick se zastávkou v ADARE (romantická vesnice s doškovými střechami), dále odjezd na ubytování. Nocleh.

6. den

Cesta západním pobřežím Irska na MOHÉROVÉ ÚTESY (nejkrásnější část pobřeží Atlantiku s mohutnými útesy a divokou přírodou), BURREN (pustá krajina se zvláštní květenou nad mořem), ENNIS (romantické městečko s typickými uličkami a se zříceninou kláštera uprostřed města), návrat na ubytování. Nocleh.

7. den

Po snídani přejezd do ROCK OF CASHEL (skála svatého Patrika, patřící k nejstarším a nejvýznamnějším památkám Irska, pozůstatky nejstaršího románského kostela v Irsku, mohutná katedrála, hrad, válcová věž a unikátní vysoký irský kříž. Pevnost na skále, která byla symbolem královské a kněžské moci), KILKENNY (nazýváno „mramorové město“ s hradem Butlerů, katedrála St. Canices, považována za nejkrásnější gotickou stavbu Irska), dále do pohoří WICKLOW (nádherné a opuštěné pohoří s překrásnou přírodou), GLENDALOUGH (Údolí dvou jezer - oblast proslulá pro své přírodní krásy, velkolepé horské scenérie a bohatou historii v podobě pozůstatků klášterního komplexu z 6. století), cesta na ubytování. Nocleh.

8. den

Dopoledne návštěva MONASTERBOICE (pozůstatky jednoho z nejvýznamnějších klášterních komplexů v Irsku, dva nejkrásnější kamenné vysoké irské kříže), HILL OF TARA (prehistorické sídlo velekrálů), TRIM (impozantní anglonormanská pevnost, nejpůsobivější hrad Irska, který si zvolil Mel Gibson pro natáčení velkofilmu „Statečné srdce”), odpoledne DUBLIN (prohlídka hlavního města Irska, katedrála sv. Patrika, hrad ze 13. století, starý parlament, kolej Nejsvětější trojice, univerzitní knihovna se vzácnými rukopisy, večer možnost návštěvy typických irských hospůdek, v dnes už legendární dublinské ulici Temple Bar, spojené s ochutnávkou proslulého irského piva Guiness a poslechem folkové muziky). Nocleh.

9. den

Brzy ráno odjezd z hotelu, přejezd do přístavu a odplutí z Irska do Walesu, (letecká skupina přesun taxíkem na letiště a odlet do Prahy) zastávka v LLANFAIR (městečku s nejdelším názvem na světě), pokračování cesty pohořím SNOWDONIA FORREST (romantické pohoří s mnoha jezery, vodopády, ale hlavně nedotčenou přírodou), cesta Anglií na ubytování do Londýna. Nocleh.

10. den

Ráno odjezd do LONDÝNA (prohlídka centra, nábřeží řeky Temže s obřím kolem, parlament, Westminster Abbey, Piccadilly Circus, Trafalgar Square, Národní galerie, ulice Whitehall s Downing Street, volno v centru města), odpoledne plavba lodí po Temži do GREENWICH (UNESCO, zastávka u nultého poledníku, královské observatoře a námořního muzea), odjezd do přístavu, plavba přes kanál La Manche, cesta Francií.

11. den

Pokračování přes Belgii a Německo do ČR. Předpokládaný příjezd do nástupních míst ve večerních hodinách.

Ubytování a strava

Tranzitní ubytování ve Francii v hotelu Formule 1 (2lůžkové pokoje), ubytování v Irsku a Anglii v hotelech (2lůžkové pokoje s příslušenstvím). Součástí noclehů v Irsku je polopenze /snídaně - večeře/, v Anglii je večeře.

Cena zahrnuje

Doprava zájezdovým autobusem, poplatky a parkovné v zahraničí, trajekt Wales - Irsko a zpět, přeprava přes kanál La Manche tam a zpět, průvodce, 8x nocleh (1x ve Francii, 6x v Irsku, 1x v Londýně), 7x polopenze, kompletní cestovní pojištění včetně připojištění léčebných výloh, zákonné pojištění CK proti úpadku.

Cena nezahrnuje

vstupné do placených objektů, připojištění storna zájezdu 200,- Kč, dále pak vše co není uvedeno v „CENA ZAHRNUJE“.

Doporučené kapesné

70,- EUR, 20,- GBP

Nástupní místa

Ostrava, Frýdek-Místek, Frenštát p. R., Rožnov p. R., Val. Meziříčí, Vsetín, Vizovice, Zlín, Otrokovice, Přerov, Olomouc, Prostějov, Vyškov, Brno, Jihlava, Praha, Plzeň

Průvodci

Foto

Jiří Olejníček

Jirka Olejníček je legendou mezi našimi průvodci. Ve VSACAN TOUR působí téměř od samého začátku. Pokud Vás lákají dobrodružné destinace jako Island, Irsko, Skotsko, Madeira, italské Alpy, určitě se s ním alespoň jednou potkáte. Jirka je zkrátka cestovatelská ikona. Vnáší do svých zájezdů poetiku, klid a nadhled, protože už mnohé viděl a zažil. Zná své destinace často lépe než místní, vidí a umí posoudit jejich vývoj v čase, proto je každý zájezd s ním zážitkem okořeněným hlubokou zkušeností.

Podobne produkty

Product image
Poznávací zájezd
Last Minute