Unikáty severní Dalmácie - souostroví Kornati

26.06. - 02.07.2023 7 dní / 11 390 Kč objednat zájezd Více termínů

Termíny

kód
datum
 
cena
 
CRO-551/23
26.06. - 02.07.2023
11 990 11 390

Kdysi centrum králů,nyní jachtařů

Kdysi centrum králů,nyní jachtařů

Úchvatné scenérie kaňonu řeky Čikola

Úchvatné scenérie kaňonu řeky Čikola

Nikde na světě nenajdete modřejší barvu moře

Nikde na světě nenajdete modřejší barvu moře

Sv.Anastázie - největší kostel v Dalmácii

Sv.Anastázie - největší kostel v Dalmácii

Popis zájezdu

7denní - poznávací zájezd s pobytem u Jaderskému moře a do oblíbeného Chorvatska, které nabízí nejen pobyt na zdejších nádherných plážích, ale také horské oblasti národního parku Velebit, divoké kaňony zdejších řek, z nichž mnohé posloužily jako kulisy oblíbených filmů na motivy románů Karla Maye, a také „námořní ráj“ v podobě stovek ostrovů národního parku Kornati.

Program

1. den

Odjezd z nástupních míst odpoledne přes Maďarsko a Slovinsko do Chorvatska.

2. den

Cesta Chorvatskem přes průsmyk Vratnik (694 m n.m.) a pohoří VELEBIT (národní park táhnoucí se 140 km podél Jadranu) do SENJ (jedno z nejstarších měst na chorvatském pobřeží s památkami z tzv. uskockého období - část městského opevnění s obrannými věžemi, dominantní hrad Nehaj), cesta Jadranskou magistrálou s panoramatickými výhledy na moře a přilehlé ostrovy Rab a Pag. STARIGRAD-PAKLENICA (brána do národního parku Paklenica, ráje turistů a horolezců, místo natáčení kultovních filmů o Vinnetouovi, možnost návštěvy muzea o natáčení filmů), kaňon PUEBLO (krátká procházka k vyhlídce do kaňonu řeky Zrmnaja, dalšího místa, kde se točily scény z filmu Vinnetou). Přejezd na ubytování. Večeře a nocleh.

+1

3. den

Po snídani - dopoledne možnost návštěvy BIOGRADU (doslova Bílé město na moři, dnes vyhledávané několikrát oceněné letovisko, v minulosti sídlo chorvatských králů a biskupů), pobyt na pláži a promenádě, možnost koupání. Večeře a nocleh.

4. den

Ráno po snídani celodenní KORNATI (UNES-CO, lodní výlet k souostroví Kornati, tvořeného desítkami malebných ostrůvků a útesů, které oplývají přírodními a kulturními krásami, zapsanými do světového dědictví. Cestou lodí se nabízejí jedinečné výhledy na nedotčenou a velkolepou přírodu, ale v programu je i zastávka v jedné z nesčetných zátok s obědem a občerstvením). Návrat na ubytování. Večeře a nocleh.

5. den

: Snídaně, cesta do oblasti NP Krka, MANOJLOVAC (nejvyšší vodopád na řece KRKA a podle mnohých i nejkrásnější. Krátká vycházka k vyhlídkám na kaňon a vodopád, který odtud obdivoval i rakouský císař František Josef I. se svou Sissi). Pokračování cesty do města KNIN (v dávné minulosti 11. stol. hlavní město státu. Mohutná pevnost nad městem pamatující obléhání Turky, Maďary i Francouzi). Kaňon ČIKOLA (dech beroucí vyhlídky na unikátní přírodu obklopující až 130 m hluboký kaňon řeky Čikola). Návrat do hotelu, možnost odpoledního koupání. Večeře a nocleh.

+1

6. den

Snídaně, dopoledne pobyt u moře, odjezd z hotelu, cesta do ZADARU (srdce severní Dalmácie bohaté na kulturní a historické památky, ke kterým patří rotunda sv. Donáta, bazilika sv. Anastázie, zbytky římského fóra, nebo Náměstí pěti studní. Obdivovat tu můžete i světově unikátní Mořské varhany, soustavu píšťal, které hrají působením mořských vln). V odpoledních hodinách odjezd a návrat do ČR přes Slovinsko a Maďarsko.

7. den

Cesta Slovinskem a Maďarskem, návrat do ČR nad ránem.

Ubytování a strava

Noclehy v Chorvatsku na jednom místě v přímořském letovisku v hotelu (2lůžkové pokoje s příslušenstvím) a polopenzí.

Cena zahrnuje

Doprava zájezdovým autobusem, 4x nocleh v Chorvatsku, 4x polopenze, poplatky a parkovné v zahraničí, průvodce, pobytová taxa, lodní výlet na Kornati s obědem, kompletní cestovní pojištění včetně připojištění léčebných výloh, zákonné pojištění CK proti úpadku.

Cena nezahrnuje

vstupné do placených objektů, dále pak vše co není uvedeno v „CENA ZAHRNUJE“.

Doporučené kapesné

70,- EUR

Nástupní místa

Ostrava, Frýdek-Místek, Frenštát p. R., Rožnov p. R., Val. Meziříčí, Vsetín, Vizovice, Zlín, Otrokovice, Přerov, Olomouc, Prostějov, Vyškov, Brno, Břeclav, Bratislava

Podobne produkty

Product image
Pobytový zájezd
Novinka
Last Minute

Ostrov RAB - zelený ráj v Jaderském moři

23.06. - 02.07.2023
+ 5 termínů
30.06. - 09.07.2023 07.07. - 16.07.2023 18.08. - 27.08.2023 25.08. - 03.09.2023 01.09. - 10.09.2023
10 dní trvání
Bus Polopenze
přidat do oblíbených
Product image
Poznávací zájezd
Ultra Last Minute

Přímořské perly Chorvatska

09.09. - 14.09.2023
6 dní trvání
Bus Polopenze
přidat do oblíbených