Unikáty severní Dalmácie - souostroví Kornati

24.06. - 30.06.2024 7 dní / 13 990 Kč uzavřený termín Více termínů

Termíny

kód
datum
 
cena
 
CRO-551/24
24.06. - 30.06.2024
13 990
uzavřený
termín

Kdysi centrum králů,nyní jachtařů

Kdysi centrum králů,nyní jachtařů

Nikde na světě nenajdete modřejší barvu moře

Nikde na světě nenajdete modřejší barvu moře

Sv.Anastázie - největší kostel v Dalmácii

Sv.Anastázie - největší kostel v Dalmácii

Úchvatné scenérie zátoky Zavratnica

Úchvatné scenérie zátoky Zavratnica

Popis zájezdu

7denní - poznávací zájezd s pobytem u Jaderskému moře a do oblíbeného Chorvatska, které nabízí nejen pobyt na zdejších nádherných plážích, ale také horské oblasti národního parku Velebit, divoké kaňony zdejších řek, z nichž mnohé posloužily jako kulisy oblíbených filmů na motivy románů Karla Maye, a také „námořní ráj“ v podobě stovek ostrovů národního parku Kornati.

Program

1. den

Odjezd z nástupních míst odpoledne přes Maďarsko a Slovinsko do Chorvatska.

2. den

Cesta Chorvatskem přes průsmyk Vratnik (694 m n.m.) a pohoří VELEBIT (národní park táhnoucí se 140 km podél Jadranu) do SENJ (jedno z nejstarších měst na chorvatském pobřeží s památkami z tzv. uskockého období - část městského opevnění s obrannými věžemi, dominantní hrad Nehaj), cesta Jadranskou magistrálou s panoramatickými výhledy na moře a přilehlé ostrovy Rab a Pag. Zastávka v městečku JABLANAC s vycházkou kolem nejkrásnějšího fjordu Zavratnica. STARIGRAD-PAKLENICA (brána do národního parku Paklenica, ráje turistů a horolezců, místo natáčení kultovních filmů o Vinnetouovi, možnost návštěvy muzea o natáčení filmů), kaňon PUEBLO (krátká procházka k vyhlídce do kaňonu řeky Zrmnaja, dalšího místa, kde se točily scény z filmu Vinnetou). Přejezd na ubytování. Večeře a nocleh.

+1

3. den

Po snídani - fakultativní výlet lodí za delfíny a na ostrov VRGADA – ostrov vysloužilých námořníků, koupání na písečné pláži. Možnost návštěvy BIOGRADU (doslova Bílé město na moři, dnes vyhledávané několikrát oceněné letovisko, v minulosti sídlo chorvatských králů a biskupů), pobyt na pláži a promenádě, možnost koupání. Večeře a nocleh.

4. den

Ráno po snídani celodenní KORNATI (UNESCO, lodní výlet k souostroví Kornati, tvořeného desítkami malebných ostrůvků a útesů, které oplývají přírodními a kulturními krásami, zapsanými do světového dědictví. Cestou lodí se nabízejí jedinečné výhledy na nedotčenou a velkolepou přírodu, ale v programu je i zastávka v jedné z nesčetných zátok s obědem
a občerstvením, koupání ve slaném jezeře MIR). Návrat na ubytování. Večeře a nocleh.

5. den

Snídaně, cesta k VRANSKÉMU JEZERU (největší chorvatské vnitrozemské jezero) a jeho okolí – ornitologická stezka, TURSKI CHAN - původně turecký karavanseraj, zříceniny templářského hradu, KAMENJAK – krásné vyhlídkové místo na celé pobřeží a ostrovy. Možnost koupání. Večeře a nocleh.

+1

6. den

Snídaně, odjezd z hotelu, cesta do ZADARU (srdce severní Dalmácie bohaté na kulturní a historické památky, ke kterým patří rotunda sv. Donáta, bazilika sv. Anastázie, zbytky římského fóra, nebo Náměstí pěti studní. Obdivovat tu můžete i světově unikátní Mořské varhany, soustavu píšťal, které hrají působením mořských vln). V odpoledních hodinách odjezd a návrat do ČR přes Slovinsko a Maďarsko.

7. den

Cesta Slovinskem a Maďarskem, návrat do ČR nad ránem.

Ubytování a strava

Noclehy v Chorvatsku na jednom místě v přímořském letovisku v hotelu (2lůžkové pokoje s příslušenstvím) a polopenzí.

Cena zahrnuje

Doprava zájezdovým autobusem, 4x nocleh v Chorvatsku, 4x polopenze, poplatky a parkovné v zahraničí, průvodce, pobytová taxa, lodní výlet na Kornati s obědem, kompletní cestovní pojištění včetně připojištění léčebných výloh, zákonné pojištění CK proti úpadku.

Cena nezahrnuje

vstupné do placených objektů, dále pak vše co není uvedeno v „CENA ZAHRNUJE“.

Doporučené kapesné

70,- EUR

Nástupní místa

Ostrava, Frýdek-Místek, Frenštát p. R., Rožnov p. R., Val. Meziříčí, Vsetín, Vizovice, Zlín, Otrokovice, Přerov, Olomouc, Prostějov, Vyškov, Brno, Břeclav, Bratislava

Průvodci

Foto

Eva Chlebková

Eva Chlebková je zkušenou průvodkyní se zaměřením na země střední a jižní Evropy, které velmi dobře zná. Dozvíte se mnohé perličky a zajímavosti, projdete se s ní historií a zvyky dané země. Pro CK Vsacan Tour provází zájezdy do oblíbeného Chorvatska. Přiblíží Vám oceněná letoviska, historické památky a zázraky přírody i pobřeží plné malebných útesů a ostrůvků.

Podobne produkty

Product image
Pobytový zájezd

Ostrov RAB - zelený ráj v Jaderském moři

28.06. - 07.07.2024
+ 5 termínů
05.07. - 14.07.2024 12.07. - 21.07.2024 16.08. - 25.08.2024 23.08. - 01.09.2024 30.08. - 08.09.2024
10 dní trvání
Bus Polopenze
přidat do oblíbených
Product image
Poznávací zájezd

Přímořské perly Chorvatska

14.09. - 19.09.2024
6 dní trvání
Bus Polopenze
přidat do oblíbených