Krakow židovský i královský - solný důl Bochnia - Zakopane

06.06. - 09.06.2024 4 dní / 6 990 Kč objednat zájezd Více termínů

Termíny

kód
datum
 
cena
 
POL-211/24
06.06. - 09.06.2024
6 990

Popis zájezdu

4denní poznávací zájezd po nejkrásnějších klenotech Krakova. Nahlédneme do paláců, starobylé univerzity, uvidíte jeden z nejvzácnějších portrétů na světě - Dámu s hranostajem Leonarda da Vinciho či slavnou továrnu Oskara Schindlera. Navštívíme duchovní skvost Kalvarii Zebrzydowskou, jeden z nejstarších solných dolů světa Bochnia a nejpopulárnější horské středisko v Polsku - Zakopane.

Program

1. den

Odjezd v brzkých ranních hodinách z nástupních míst. Přejezd do Polska. KALWARIA ZEBRZYDOWSKA (UNESCO, rozsáhlý klášterní komplex s hlubokým duchovním posláním, desítky kaplí rozprostřených v okolí hlavního kostela, druhé nejvýznamnější poutní místo Polska). KRÁLOVSKÝ HRAD WAWEL (UNESCO, prohlídka královských interiérů, drak chrlící oheň), KATEDRÁLA NA WAWELU (prohlídka baziliky, posvátné místo velkého národního a historického významu, včetně krypty s hroby významných osobností dějin Polska). Přejezd na ubytování, nocleh.

2. den

Po snídani celodenní KRAKOW – FABRIKA OSKARA SCHINDLERA (Oskar Schindler, hrdina filmu Schindlerův seznam, rodák ze Svitav, během 2. světové války zachránil stovky krakovských Židů prací ve své továrně), ŽIDOVSKÁ ČTVRŤ KAZIMIERZ (procházka původní židovskou čtvrtí se synagogami, která se změnila v oblíbenou čtvrť studentů a umělců), JAGELLONSKÁ UNIVERZITA (prohlídka historického nádvoří Collegium Maius, po Karlově univerzitě druhá nejstarší univerzita ve střední Evropě), LEONARDO DA VINCI - DÁMA S HRANOSTAJEM (po Moně Lise druhý jeho nejznámější ženský portrét na světě). Procházka starým městem (Barbakán, Floriánova brána, kostely, náměstí, tržnice, radniční věž), MARIÁNSKÁ BAZILIKA (trojlodní cihlová gotická bazilika ze 14. - 15. století s bohatě zdobeným interiérem a trubači). Přejezd na ubytování, nocleh.

3. den

Po snídani odjezd - SOLNÝ DŮL BOCHNIA (UNESCO - úchvatný historický 10. patrový solný důl z roku 1248, patří k nejstarším na světě, atraktivní jízda vláčkem a loďkou v podzemí, štoly různorodých tvarů, kaple). Přejezd do podhůří Polských Tater – fakultativně možnost večerního koupání v termálech, ubytování, večeře. Nocleh.

4. den

Po snídani přejezd do nejpopulárnějšího horského střediska POLSKÝCH TATER ZAKOPANE – jízda pozemní lanovkou na vrch GUBALOWKA – panoramatický výhled na Tatry, přejezd do centra města - pěší zóna Krupówki s horalskými kolibami, obchody s tradičním zbožím. Možnost nákupu horských sýrů a výrobků z ovčí vlny. Odjezd do nástupních míst. Návrat ve večerních hodinách.

Ubytování a strava

Ubytování v Polsku v hotelu (2lůžkové pokoje s příslušenstvím), se snídaní.

Cena zahrnuje

Doprava zájezdovým autobusem, poplatky a parkovné, 3x nocleh v hotelu, 2x snídaně, 1x polopenze,průvodce, kompletní cestovní pojištění včetně připojištění léčebných výloh, zákonné pojištění CK proti úpadku.

Cena nezahrnuje

vstupné, dále vše, co není uvedeno v „CENA ZAHRNUJE“.

Doporučené kapesné

500,- PLN

Nástupní místa

Olomouc, Přerov, Otrokovice, Zlín, Vizovice, Vsetín, Val. Meziříčí, Rožnov p. R., Frenštát p. R., Frýdek-Místek, Ostrava

Průvodci

Foto

Hana Machalová

Hana Machalová je zkušenou cestovatelkou a certifikovanou průvodkyní, která s nadšením vytváří a provází zejména novinkové zájezdy. Inovativně do nich zapojuje neobvyklé destinace a zážitky. Setkáte se s ní také na většině našich jednodenních zájezdů, které pro Vás neúnavně připravuje v každém ročním období. Má ráda srdečné propojování lidí - turisty s místními a všechny generace dohromady.

Fotogalerie

Podobne produkty

Product image
Termály

Termální lázně Chocholow

06.04. - 06.04.2024
+ 3 termíny
16.11. - 16.11.2024 30.12. - 30.12.2024 19.10. - 19.10.2024
1 dní trvání
Bus
přidat do oblíbených
Product image
Poznávací zájezd
First Minute

Krkonoše z polské i české strany

28.05. - 31.05.2024
4 dní trvání
Bus Polopenze
přidat do oblíbených
Product image
Poznávací zájezd

Velký okruh Polskem za památkami UNESCO

01.07. - 05.07.2024
5 dní trvání
Bus Polopenze
přidat do oblíbených
Product image
Poznávací zájezd
First Minute
Product image
Poznávací zájezd
First Minute
Product image
Turistický zájezd
First Minute
Product image
Poznávací zájezd
First Minute
Product image
Poznávací zájezd
First Minute

Prodloužený víkend ve Varšavě

27.09. - 29.09.2024
3 dní trvání
Bus Snídaně
přidat do oblíbených