Balaton a nejkrásnější města jižního Maďarska

10.09. - 15.09.2024 6 dní / 13 990 Kč objednat zájezd Více termínů

Termíny

kód
datum
 
cena
 
HUN-111/24
10.09. - 15.09.2024
13 990

jedinečné a výjimečné maďarské lázně

jedinečné a výjimečné maďarské lázně

kouzelné hrady jižního Maďarska

kouzelné hrady jižního Maďarska

bohatá historie Pannonhalmy - UNESCO

bohatá historie Pannonhalmy - UNESCO

Balaton - největší jezero střední Evropy

Balaton - největší jezero střední Evropy

Popis zájezdu

6denní pohodový zájezd za poznáním historických a přírodních krás jižního Maďarska, oblasti, která na vás dýchá středomořskou atmosférou. Návštěva Balatonu, vyhlášeného letoviska, či posezení ve vinném sklípku, ochutnávka maďarských vín, možnost koupání v maďarských termálních lázních, to vše neodmyslitelně patří k návštěvě těchto kouzelných míst Maďarska.

Program

1. den

Odjezd z nástupních míst brzy ráno přes Slovensko do Maďarska, návštěva PANNONHALMY (opevněný benediktinský klášter s bazilikou, knihovnou a galerií), PECS (brána ke Středozemnímu moři do Chorvatska a jedno z nejkrásnějších maďarských měst, kde se mísí stopy antiky, křesťanství, islámu a judaismu, dóm, biskupský palác, starořímské vykopávky a osmanské mešity). Odjezd na ubytování. Večeře a nocleh.

2. den

Snídaně a poté odjezd do lázeňského města HARKÁNY (proslulost získalo díky zdejší vodě s mimořádnými léčivými účinky a vyskytuje se pouze zde a nikde jinde ve světě. Možnost koupání v termálních lázních včetně koupele v léčivém horkém bahně), hrad SIKLÓS (je jednou z nejzachovalejších středověkých památek Maďarska. Jádrem komplexu je zámecký hrad s půlkruhovým věžemi a baštami, prohlídka), pokračování po známé vinné cestě do VILLÁNY (v roce 1678 dějiště událostí, tzv. „druhá bitva u Moháče”. Jeden z hlavních maďarských producentů vína a nejteplejší oblast Maďarska - možnost ochutnávky a posezení ve vinných sklípcích), návrat na ubytování. Večeře a nocleh.

3. den

Po snídani odjezd z hotelu do KAPOSVÁR (město mezi stráněmi vinařské oblasti Zselic - elegantní městské jádro se secesními a klasicistními budovami, divadlo Gergely Csiky, jedno z největších v Maďarsku, místo, kde se narodil a zemřel jeden z nejvýznamnějších maďarských malířů József Rippl-Rónai), pokračování cesty do ZALAKAROS (možnost koupání v termálních lázních s léčivou vodou s největším obsahem fluoru ze všech maďarských lázní, rozsáhlé venkovní bazény a vanové koupele), odjezd na ubytování. Večeře a nocleh.

4. den

Po snídani opalování a slunění u Balatonu nebo fakultativní výlet do městečka BALATONFÜRED (procházka městečkem po krásné promenádě Tagore, pramen Lajose Kosshuta, zámek Esterházy) projížďka lodí z Balatonfüredu do SIOFOKU (nejrušnější lázeňské městečko s dominantou věže místní vodárny, pláže - slunění, návštěva kaváren). Cesta lodí zpět, návrat na ubytování. Večeře a nocleh.

5. den

Snídaně, odjezd do KESTHELY (univerzitní město na břehu Balatonu - náměstí se sloupem nejsvětější Trojice, zámek rodiny Festeticsů, Georgikon, tzv. „Šnečí parlament“) za krásného počasí možnost projížďky lodí po Balatonu, návštěva lázní HEVÍZ (koupání v termálních lázních s největším evropským termálním jezerem), SÜMEG (hrad ze 13. stol. s nádherným výhledem do širokého okolí), návrat na ubytování. Večeře a nocleh.

6. den

Po snídani, cesta kolem Balatonu SZIGLIGET (zřícenina středověkého hradu na kopci nad stejnojmenným maďarským městem na břehu Balatonu). Chráněné přírodní území TIHANY (poloostrov, který patří k perlám Balatonu. Ze zdejšího návrší s opatským barokním kostelem se naskýtá nádherný výhled na celý Balaton, je tu i několik muzeí). Odpoledne odjezd zpět do ČR. Předpokládaný příjezd do nástupních míst pozdě večer.

Ubytování a strava

Ubytování v Maďarsku v hotelu (2lůžkové pokoje s příslušenstvím) a polopenzí.

Cena zahrnuje

Doprava zájezdovým autobusem, poplatky a parkovné, 5x nocleh v Maďarsku, 5x polopenze, průvodce, kompletní cestovní pojištění včetně připojištění léčebných výloh, zákonné pojištění CK proti úpadku.

Cena nezahrnuje

vstupné do placených objektů, lázní a dále pak vše co není uvedeno v „CENA ZAHRNUJE“.

Doporučené kapesné

cca 45.000, - HUF

Nástupní místa

Ostrava, Frýdek-Místek, Frenštát p. R., Rožnov p. R., Val. Meziříčí, Vsetín, Vizovice, Zlín, Otrokovice, Přerov, Olomouc, Prostějov, Vyškov, Brno, Břeclav, Bratislava

Průvodci

Foto

Lucie Mikulová

Lucie je si nadšenou milovnicí přírody, turistiky a cestování, která se díky své vášni pro dálky a focení dala také na dráhu cestovního průvodce a nově tak rozšířila náš tým.

Podobne produkty

Product image
Termály

Termální lázně Sárvár

21.09. - 21.09.2024
1 dní trvání
Bus
přidat do oblíbených
Product image
Poznávací zájezd
Product image
Poznávací zájezd
Novinka
Product image
Termály

Léčivé a zážitkové lázně Kehidakustány

14.11. - 17.11.2024
4 dní trvání
Bus Polopenze
přidat do oblíbených
Product image
Termály

Termály Bükfürdö a adventní Bratislava

27.11. - 29.11.2024
3 dní trvání
Bus Polopenze
přidat do oblíbených
Product image
Adventní zájezd

Adventní Budapešť

30.11. - 30.11.2024
+ 1 termín
07.12. - 07.12.2024
1 dní trvání
Bus
přidat do oblíbených