Balaton a nejkrásnější města jižního Maďarska

12.09. - 17.09.2023 6 dní / 12 990 Kč objednat zájezd Více termínů

Termíny

kód
datum
 
cena
 
HUN-111/23
12.09. - 17.09.2023
12 990

jedinečné a výjimečné maďarské lázně

jedinečné a výjimečné maďarské lázně

kouzelné hrady jižního Maďarska

kouzelné hrady jižního Maďarska

bohatá historie Pannonhalmy - UNESCO

bohatá historie Pannonhalmy - UNESCO

Balaton - největší jezero střední Evropy

Balaton - největší jezero střední Evropy

Popis zájezdu

6denní pohodový zájezd za poznáním historických a přírodních krás jižního Maďarska, oblasti, která na vás dýchá středomořskou atmosférou. Návštěva Balatonu, vyhlášeného letoviska, či posezení ve vinném sklípku, ochutnávka maďarských vín, možností koupání v maďarských termálních lázních, to vše neodmyslitelně patří k návštěvě těchto kouzelných míst Maďarska.

Program

1. den

Odjezd z nástupních míst brzy ráno přes Slovensko do Maďarska, návštěva PANNONHALMY (opevněný benediktinský klášter s bazilikou, knihovnou a galerií), PECS (brána ke Středozemnímu moři do Chorvatska a jedno z nejkrásnějších maďarských měst, kde se mísí stopy antiky, křesťanství, islámu a judaismu, dóm, biskupský palác, starořímské vykopávky a osmanské mešity). Odjezd na ubytování. Večeře a nocleh.

2. den

Snídaně a poté odjezd do lázeňského města HARKÁNY (proslulost získalo díky zdejší vodě s mimořádnými léčivými účinky a vyskytuje se pouze zde a nikde jinde ve světě. Možnost koupání v termálních lázních včetně koupele v léčivém horkém bahně), hrad SIKLÓS (je jednou z nejzachovalejších středověkých památek Maďarska. Jádrem komplexu je zámecký hrad s půlkruhovým věžemi a baštami, prohlídka), pokračování po známé vinné cestě do VILLÁNY (v roce 1678 dějiště událostí, tzv. „druhá bitva u Moháče”. Jeden z hlavních maďarských producentů vína a nejteplejší oblast Maďarska - možnost ochutnávky a posezení ve vinných sklípcích), návrat na ubytování. Večeře a nocleh.

3. den

Po snídani odjezd z hotelu do KAPOSVÁR (město mezi stráněmi vinařské oblasti Zselic - elegantní městské jádro se secesními a klasicistními budovami, divadlo Gergely Csiky, jedno z největších v Maďarsku, místo, kde se narodil a zemřel jeden z nejvýznamnějších maďarských malířů József Rippl-Rónai), pokračování cesty do ZALAKAROS (možnost koupání v termálních lázních s léčivou vodou s největším obsahem fluoru ze všech maďarských lázní, rozsáhlé venkovní bazény a vanové koupele), odjezd na ubytování. Večeře a nocleh.

4. den

Po snídani opalování a slunění u Balatonu nebo fakultativní výlet do městečka BALATONFÜRED (procházka městečkem po krásné promenádě Tagore, pramen Lajose Kosshuta, zámek Esterházy) projížďka lodí z Balatonfüredu do SIOFOKU (nejrušnější lázeňské městečko s dominantou věže místní vodárny, pláže - slunění, návštěva kaváren). Cesta lodí zpět, návrat na ubytování. Večeře a nocleh.

5. den

Snídaně, odjezd do KESTHELY (univerzitní město na břehu Balatonu - náměstí se sloupem nejsvětější Trojice, zámek rodiny Festeticsů, Georgikon, tzv. „Šnečí parlament“) za krásného počasí možnost projížďky lodí po Balatonu, návštěva lázní HEVÍZ (koupání v termálních lázních s největším evropským termálním jezerem), SÜMEG (hrad ze 13. stol. s nádherným výhledem do širokého okolí), návrat na ubytování. Večeře a nocleh.

6. den

Po snídani, cesta kolem Balatonu SZIGLIGET (zřícenina středověkého hradu na kopci nad stejnojmenným maďarským městem na břehu Balatonu). Chráněné přírodní území TIHANY (poloostrov, který patří k perlám Balatonu. Ze zdejšího návrší s opatským barokním kostelem se naskýtá nádherný výhled na celý Balaton, je tu i několik muzeí). Odpoledne odjezd zpět do ČR. Předpokládaný příjezd do nástupních míst pozdě večer.

Ubytování a strava

Ubytování v Maďarsku v hotelu (2lůžkové pokoje s příslušenstvím) a polopenzí.

Cena zahrnuje

Doprava zájezdovým autobusem, poplatky a parkovné, 5x nocleh v Maďarsku, 5x polopenze, průvodce, kompletní cestovní pojištění včetně připojištění léčebných výloh, zákonné pojištění CK proti úpadku.

Cena nezahrnuje

vstupné do placených objektů, lázní a dále pak vše co není uvedeno v „CENA ZAHRNUJE“.

Doporučené kapesné

cca 40.000, - HUF

Nástupní místa

Ostrava, Frýdek-Místek, Frenštát p. R., Rožnov p. R., Val. Meziříčí, Vsetín, Vizovice, Zlín, Otrokovice, Přerov, Olomouc, Prostějov, Vyškov, Brno, Břeclav, Bratislava

Podobne produkty

Product image
Poznávací zájezd
Product image
Termály

Nejkrásnější maďarské lázně Makó

03.10. - 06.10.2023
4 dní trvání
Bus Polopenze
přidat do oblíbených
Product image
Termály

Termální lázně Sárvár

28.10. - 28.10.2023
1 dní trvání
Bus
přidat do oblíbených
Product image
Termály

Termály Bükfürdö a adventní Bratislava

23.11. - 25.11.2023
3 dní trvání
Bus Polopenze
přidat do oblíbených
Product image
Adventní zájezd

Adventní Budapešť

09.12. - 09.12.2023
+ 1 termín
16.12. - 16.12.2023
1 dní trvání
Bus
přidat do oblíbených