Odpočinek a poznání na Turecké riviéře - Kusadasi

02.09. - 15.09.2023 14 dní / 22 990 Kč objednat zájezd Více termínů

Termíny

kód
datum
 
cena
 
TUR-411/23
02.09. - 15.09.2023
22 990

úchvatná místa hlavního města Bulharska

úchvatná místa hlavního města Bulharska

krásy přímořských měst

krásy přímořských měst

unikátní místa Turecka

unikátní místa Turecka

nezapomenutelné vápencové vodopády

nezapomenutelné vápencové vodopády

Popis zájezdu

14denní poznávací zájezd s pobytem u moře s ubytováním v tureckém Kusadasi, při kterém budete mít možnost absolvovat spoustu okružních výletů za poznáním antických památek, kterých je v oblasti „Malé Asie“ nesmírné množství. Cestou navštívíme nejnavštěvovanější památku - antický skvost Efes, antické lázeňské město Hierapolis, starořeckou věštírnu Didyma, Pamukkale - vápencové kaskády, Milet s amfiteátrem. Věříme, že kombinace výletu za poznáním s odpočinkem na pláži a výtečnou tureckou kuchyní nezklame jak náruživé cestovatele, tak ani ty, kteří vyhledávají pohodovou dovolenou.

Program

1. den

Odjezd z nástupních míst v odpoledních hodinách přes Slovensko a Maďarsko.

2. den

Cesta Srbskem do Bulharska, SOFIA (hlavní město Bulharska - krátká prohlídka historického centra města), cesta na ubytování. Večeře a nocleh.

3. den

Po snídani cesta Bulharskem do Turecka, pokračování Tureckem do ISTANBULU, ubytování. Večeře a nocleh.

4. den

Po snídani celodenní prohlídka ISTANBULU (UNESCO, Hippodrom se slavnými sloupy a kašnou, Modrá mešita, chrám Hagia Sofia, palác sultánů TOPKAPI, Velký bazar s možností nákupů a smlouvání v orientálním prostředí, Egyptský bazar s kořením a oříšky, lodní výlet po Bosporu), návrat na hotel. Večeře a nocleh.

5. den

Ráno po snídaní pokračování cesty Tureckem do KUSADASI (jedno z nejpopulárnějších letovisek tureckého pobřeží s bohatým denním i nočním životem), ubytování v hotelu. Večeře a nocleh.

6. den

Snídaně, volno u moře - slunění, koupání. Večeře a nocleh.

7. den

Ráno po snídaní výlet v okolí Kusadasi - SELCUK (rozvaliny byzantské baziliky sv. Jana s hrobem sv. Jana Evangelisty), EFES (nej-zachovalejší antické město Turecka, zříceniny starověkého města s pozůstatky jednoho ze sedmi divů světa - Artemidina chrámu, Mramorová cesta, Trajánův oblouk, Hadriánův chrám, Celsova knihovna, antické divadlo), HOUSE OF VIRGIN MARY (místo posledního pobytu P. Marie v krásném prostředí národního parku), návrat do Kusadasi v odpoledních hodinách, volno, odpočinek a koupání u moře. Večeře a nocleh.

+1

8. den

Snídaně, celodenní výlet do vnitrozemí PAMUKKALE (UNESCO, prohlídka vápencových kaskádovitých vodopádů nazvaných „Bavlněný zámek“), HIERAPOLIS (antické město s amfite-átrem, lázněmi a rozsáhlou antickou nekropolí, možnost koupání v antickém bazénu s minerální vodou Kleopatra), návrat do Kusadasi. Večeře a nocleh.

9. den

Snídaně, volno u moře - slunění, koupání. Večeře a nocleh.

10. den

Snídaně, výlet v okolí Kusadasi - MILET (významné starověké město s amfiteátrem, agorou a lázněmi císařovny Faustiny). DIDYMA (slavná starořecká věštírna se zbytky Apollónova chrámu), návrat do Kusadasi, odpoledne volno, odpočinek a koupání u moře. Večeře a nocleh.

11. den

Po snídani odjezd z Kusadasi - PERGAMON (prohlídka antického města z 3. stol. př. n. l. - Akropole s nádherným výhledem na město Bergama, amfiteátr, slavná knihovna, Trajánův chrám), TRÓJA (UNESCO, prohlídka jedné z nejslavnějších světových archeologických lokalit odkrytých H. Schliemannem), cesta do Canakkale. Večeře a nocleh.

12. den

Po snídani plavba přes DARDANELY (mořskou úžinou se vrátíme zpět do Evropy), cesta Bulharskem do Rumunska. BUKUREŠŤ (hlavní město Rumunska) Ubytování. Večeře a nocleh.

13. den

Ráno po snídani odjezd přes Maďarsko a Slovensko do ČR.

14. den

Předpokládaný příjezd do nástupních míst v časných ranních hodinách.

Ubytování a strava

Ubytování v Turecku i tranzitní noclehy v Bulharsku a Rumunsku v hotelech střední kategorie (2lůžkové pokoje s příslušenstvím). Součástí všech noclehů je polopenze.

Cena zahrnuje

Doprava zájezdovým autobusem, 11x nocleh (9x nocleh v Turecku, 1x tranzitní nocleh v Bulharsku, 1x tranzitní nocleh v Rumunsku), 11x polopenze, průvodce, kompletní cestovní pojištění včetně při-pojištění léčebných výloh, zákonné pojištění CK proti úpadku.

Cena nezahrnuje

vstupy, místní průvodce, spropitné (cca 15,- EUR), dále pak vše co není uvedeno v „CENA ZAHRNUJE“.

Doporučené kapesné

130,- EUR.

Nástupní místa

Ostrava, Frýdek-Místek, Frenštát p. R., Rožnov p. R., Val. Meziříčí, Vsetín, Vizovice, Zlín, Otrokovice, Přerov, Olomouc, Prostějov, Vyškov, Brno, Břeclav, Bratislava

Podobne produkty

Product image
Poznávací zájezd
Novinka
Product image
Poznávací zájezd
Novinka
Product image
Poznávací zájezd
Novinka

Kypr - ostrov, kde se zrodila Afrodité

12.10. - 19.10.2023
8 dní trvání
Plane Polopenze
přidat do oblíbených