Lanzarote s výletem na Fuerteventuru

16.11. - 23.11.2024 8 dní / 26 990 Kč objednat zájezd Více termínů

Termíny

kód
datum
 
cena
 
ESP-501/24
16.11. - 23.11.2024
26 990

Popis zájezdu

8denní letecký pobytově-poznávací zájezd na nejvýchodnější kanárský ostrov Lanzarote, který je celý chráněným přírodním územím - biosférickou rezervací UNESCO. Najdete zde jedinečnou vulkanickou přírodu s úžasnými geologickými útvary, typické bílé domečky rozeseté harmonicky po krajině, azurovou oblohu a sytě modrý Atlantik. Ponořte se do klidu Lanzarote, který si vybral pro svou rezidenci i španělský královský pár. S výletem na sousední ostrov Fuerteventura.

Program

1.den

Odlet na Lanzarote, příjezd na ubytování. Nocleh.

2.den

Po snídani celý den osobní volno u moře. Letovisko buď PUERTO DEL CARMEN, COSTA TEQUISE nebo PLAYA BLANCA (pláže, kavárny, restaurace, nákupní možnosti). Nocleh.

3.den

Po snídani odjezd místní dopravou nebo transferem na NEDĚLNÍ TRH V TEGUISE (největší tradiční trh na ostrově ve vnitrozemím městečku Teguise, které ožívá každou neděli, folklorní tance v místních krojích, prodejci umění, řemesel, oblečení, suvenýrů, jídla). Fakultativně možnost rozšíření výletu o další místa v okolí vytvořená architektem Césare Manriquem (LagOmar – dům Omara Sharifa, dům architekta, kaktusová zahrada apod.). Odpoledne návrat na ubytování. Nocleh.

4.den

Po snídani možnost celodenního osobního volna na pláži, nebo pro zájemce prohlídka města ARRECIFE (hlavní město ostrova s pevností Castillo de San Gabriel). Návrat na ubytování. Nocleh.

5.den

Po snídani výlet na jih ostrova do NÁRODNÍHO PARKU TIMANFAYA - OHNIVÉ HORY (národní park v sopečné krajině, možnost jízdy na velbloudu za příplatek, zastávka na vyhlídce v restauraci MIRADOR DEL DIABLO (jídlo se vaří na horké páře, která vychází z jámy v zemi), gejzír z páry, pálení troudu v jámě, 14 km dlouhá vyhlídková jízda kolem sopek, kde uvidíte i do jejich kráterů), VINAŘSKÁ OBLAST LA GERIA (víno speciálně pěstované v jámách v lávě, možnost ochutnávky a oběda). Fakultativně možno pokračování do EL GOLFO (rybářská vesnice), LAGUNA VERDE (Zelené jezero, symbol ostrova). Návrat na ubytování. Nocleh.

6.den

Po snídani celodenní výlet na OSTROV FUERTEVENTURA z přístavu PLAYA BLANCA (trajekt z přístavu na 14 km vzdálený ostrov Fuerteventura, ostrovy byly kdysi spojeny), cestou výhled na neobydlený ostrov LOBOS, CORRALEJO (přístavní městečko na severu ostrova), přejezd do vesničky LA OLIVA (návštěva farmy, která pěstuje a zpracovává Aloe Vera), průjezd kolem posvátné hory TINDAYA a městečka ANTIGUA do města BETANCURIA (nejkrásnější město ostrova pojmenováno podle zakladatelky Jean de Béthencourt, kostel panny Marie, uličky, kde se zastavil čas), DUNES OF CORRALEJO (2 600 hektarů bílých písečných dun u pláže jejichž barva výrazně kontrastuje s tyrkysovými vodami okolního oceánu), nalodění na trajekt, návrat na Lanzarote. Nocleh.

7.den

Po snídani výlet na sever ostrova do JAMEOS DEL AQUA (jeskyní komplex vytvořený sopečnou činností, unikátní lávové tunely zaplavené vodou, jeskyně jako umění s rukopisem architekta Césare Manrique, v případě možnosti i lávové jeskyně Cuevas de Los Verdes), výhledy na ostrůvek LA GRACIOSA z vyhlídky MIRADOR DEL RÍO. Návrat na ubytování. Nocleh.

8.den

Odlet z Lanzarote. Návrat.

Ubytování a strava

Ubytování v hotelu (2lůžkové pokoje, případně apartmány s příslušenstvím). Součástí ubytování je polopenze.

Cena zahrnuje

Letecká doprava na Lanzarote a zpět, 7x ubytování s polopenzí, průvodce, kompletní cestovní pojištění včetně připojištění léčebných výloh, zákonné pojištění CK proti úpadku.

Cena nezahrnuje

Vstupné do placených objektů, transfery, výlety po ostrově Lanzarote a na ostrov Fuerteventura cca 300 EUR a vše, co není v „CENA ZAHRNUJE“. Změna programu a pořadí dnů vyhrazena dle aktuální dostupnosti a uzavírek.

Doporučené kapesné

300,-EUR

Minimální počet účastníků

8

Průvodci

Foto

Hana Machalová

Hana Machalová je zkušenou cestovatelkou a certifikovanou průvodkyní, která s nadšením vytváří a provází zejména novinkové zájezdy. Inovativně do nich zapojuje neobvyklé destinace a zážitky. Setkáte se s ní také na většině našich jednodenních zájezdů, které pro Vás neúnavně připravuje v každém ročním období. Má ráda srdečné propojování lidí - turisty s místními a všechny generace dohromady.

Fotogalerie

Podobne produkty

Product image
Poznávací zájezd
Novinka

Gran Canaria aneb „Miniaturní kontinent“

01.11. - 08.11.2024
8 dní trvání
Plane Polopenze
přidat do oblíbených