Do hor, měst, jeskyní a termálů...

13.06. - 17.06.2023 5 dní / 10 990 Kč přihlásit se jako náhradník Více termínů

Termíny

kód
datum
 
cena
 
SLO-511/23
13.06. - 17.06.2023
10 990

Jezero s malebným ostrůvkem

Jezero s malebným ostrůvkem

Kolébka architektury uvnitř zeleně

Kolébka architektury uvnitř zeleně

Okouzlující přírodní scenérie

Okouzlující přírodní scenérie

Mini rezervace s mega výhledem

Mini rezervace s mega výhledem

Popis zájezdu

5denní autobusový pohodový zájezd do Slovinska, při kterém navštívíte Julské Alpy, krasovou oblast jedné z největších jeskyně světa Škocjanské jamy. Jedno z nejstarších měst Slovinska Ptuj. Putování kolem nejvyšší hory oblasti - Triglav, projedete přes soutěsky, sedla, horská střediska, kolem slovinských jezer a vodopádů. Na závěr můžete relaxovat v termálním lázeňském komplexu Terme 3000.

Program

1. den

Odjezd z nástupních míst velmi časně ráno, cesta na východ Slovinska do města PTUJ (jedno z nejstarších a nejkrásnějších měst Slovinska. Díky tomu, že patří mezi nejstarší města Slovinska, nachází se zde mnoho archeologických nalezišť. Při návštěvě tohoto starobylého města si nesmíme nechat ujít Mestni trg - male náměstí ze 14. století s novogotickou radnicí, Slovenski trg - trojhranné náměstí, Orfeův památník - náhrobek z mramoru, ve středověku pranýř. Hrad Ptuj, původně zbudovaný ve 12. stol. se skvostným arkádovým nádvořím. Město, kde se stale udržuje lidová veselice, které se říká „Kurent“). V podvečer odjezd na ubytování. Večeře a nocleh.

2. den

Po snídani odjezd do městečka BLED. Z místa BLEJSKA DOBRAVA se vydáme slovinskou nejznámější soutěskou VINTGAR (příjemná pěší procházka po dřevěných chodníčcích a můstcích) a pak podél břehu bledského jezera, které nabízí panoramatický výhled na okolní hory. Projížďka lodí po BLEDSKÉM JEZEŘE se zastávkou na ostrově, návrat na ubytování. Večeře a nocleh.

3. den

Po snídani odjezd do krasové oblasti Slovinska k jeskynnímu komplexu ŠKOCJANSKA JAMA (UNESCO. Podzemní labyrinth tvořený říčkou Notranjska reka s kavernami, propastmi, soutěskami i přírodními mosty a vodopády, jehož součástí je i nejhlubší podzemní kaňon Evropy). Přejezd do hlavního města LJUBLJANA (Prohlídka historického centra města kolem Trojmostí, hrad s výhledem na Julské Alpy a Karavanky, radnice s orlojem a barokní fontánou). V podvečer odjezd zpět na hotel. Večeře a nocleh.

4. den

Po snídani odjezd do horského lyžařského střediska KRANJSKA GORA (procházka centrem města), malebné ledovcové jezero JASNA se slavnou sochou Zlatoroga a nádhernými výhledy na Julské Alpy. PLANICA (světoznámé lyžařské skokanské můstky), pramen řeky SÁVA v přírodní rezervace ZELENCI s vyhlídkovou věží. VODOPÁD PERIČNIK (jeden z nejkrásnějších vodopádů Slovinska, turistická vycházka), MOJSTRANA (muzuem slovinského alpinismu a horolezectví). Návrat na ubytování. Večeře a nocleh.

5. den

Po snídani odjezd z hotelu. Kolem poledne příjezd do města MORAVSKÉ TOPLICE (moderní termální lázeňský komplex Terme 3000 - uzavřený areál se soustavou 22 vnitřních a venkovních bazénů - návštěva). Odpoledne odjezd přes Maďarsko zpět do ČR. Návrat do nástupních míst v pozdních nočních hodinách.

Ubytování a strava

Ubytování ve Slovinsku v hotelu (2lůžkové pokoje s příslušenstvím) a polopenzí.

Cena zahrnuje

Doprava zájezdovým autobusem, 4x nocleh, 4x polopenze, poplatky a parkovné, průvodce, pobytová taxa, kompletní cestovní pojištění včetně připojištění léčebných výloh a zákonné pojištění CK proti úpadku.

Cena nezahrnuje

vstupné do placených objektů a termálních lázní, dále pak vše, co není uvedeno v „CENA ZAHRNUJE“.

Doporučené kapesné

cca 70,- EUR

Nástupní místa

Ostrava, Frýdek-Místek, Frenštát p. R., Rožnov p. R., Val. Meziříčí, Vsetín, Vizovice, Zlín, Otrokovice, Přerov, Olomouc, Prostějov, Vyškov, Brno, Břeclav, Bratislava

Průvodci

Foto

Pavel Večeřa

Pavel je charismatickým průvodcem, jehož velkou láskou jsou kromě oblíbeného Holandska a Itálie, či Slovinska, také země Balkánu jako Makedonie, Bosna a Hercegovina, Bulharsko, Albánie, Řecko. Na druhou stranu vidí velkou radost v objevování zemí jako Polsko a Švédsko. Do svých cest vnáší nejen zkušenost, ale také moudrost a duchovní rozměr. Pavel také miluje hory a pěší turistiku.

Podobne produkty

Product image
Turistický zájezd

Pohodová turistika v Julských Alpách

27.06. - 01.07.2023
5 dní trvání
Bus Polopenze
přidat do oblíbených
Product image
Termály

Moravské Toplice a termální lázně Terme 3000

23.10. - 26.10.2023
4 dní trvání
Bus Polopenze
přidat do oblíbených