Do hor, měst, jeskyní a termálů...

16.06. - 20.06.2024 5 dní / 11 990 Kč objednat zájezd Více termínů

Termíny

kód
datum
 
cena
 
SLO-511/24
16.06. - 20.06.2024
11 990

Jezero s malebným ostrůvkem

Jezero s malebným ostrůvkem

Kolébka architektury uvnitř zeleně

Kolébka architektury uvnitř zeleně

Okouzlující přírodní scenérie

Okouzlující přírodní scenérie

Mini rezervace s mega výhledem

Mini rezervace s mega výhledem

Popis zájezdu

5denní autobusový pohodový zájezd do Slovinska, při kterém navštívíte Julské Alpy, krasovou oblast jedné z největších jeskyně světa Škocjanské jamy. Jedno z nejstarších měst Slovinska Ptuj. Putování kolem nejvyšší hory oblasti - Triglav, projedete přes soutěsky, sedla, horská střediska, kolem slovinských jezer a vodopádů. Na závěr můžete relaxovat v termálním lázeňském komplexu Terme 3000.

Program

1. den

Odjezd z nástupních míst velmi časně ráno, cesta na východ Slovinska do města PTUJ (jedno z nejstarších a nejkrásnějších měst Slovinska. Díky tomu, že patří mezi nejstarší města Slovinska, nachází se zde mnoho archeologických nalezišť. Při návštěvě tohoto starobylého města si nesmíme nechat ujít Mestni trg - male náměstí ze 14. století s novogotickou radnicí, Slovenski trg - trojhranné náměstí, Orfeův památník - náhrobek z mramoru, ve středověku pranýř. Hrad Ptuj, původně zbudovaný ve 12. stol. se skvostným arkádovým nádvořím. Město, kde se stale udržuje lidová veselice, které se říká „Kurent“). V podvečer odjezd na ubytování. Večeře a nocleh.

2. den

Po snídani odjezd do městečka BLED. Z místa BLEJSKA DOBRAVA se vydáme slovinskou nejznámější soutěskou VINTGAR (příjemná pěší procházka po dřevěných chodníčcích a můstcích) a pak podél břehu bledského jezera, které nabízí panoramatický výhled na okolní hory. Projížďka lodí po BLEDSKÉM JEZEŘE se zastávkou na ostrově, návrat na ubytování. Večeře a nocleh.

3. den

Po snídani odjezd do krasové oblasti Slovinska k jeskynnímu komplexu ŠKOCJANSKA JAMA (UNESCO. Podzemní labyrinth tvořený říčkou Notranjska reka s kavernami, propastmi, soutěskami i přírodními mosty a vodopády, jehož součástí je i nejhlubší podzemní kaňon Evropy). Přejezd do hlavního města LJUBLJANA (Prohlídka historického centra města kolem Trojmostí, hrad s výhledem na Julské Alpy a Karavanky, radnice s orlojem a barokní fontánou). V podvečer odjezd zpět na hotel. Večeře a nocleh.

4. den

Po snídani odjezd k VODOPÁDU PERIČNIK (jeden z nejkrásnějších vodopádů Slovinska, turistická vycházka), MOJSTRANA (muzeum slovinského alpinismu a horolezectví), malebné ledovcové jezero JASNA se slavnou sochou Zlatoroga a nádhernými výhledy na Julské Alpy, přejezd do horského lyžařského střediska KRANJSKA GORA (procházka centrem města), PLANICA (světoznámé lyžařské skokanské můstky), pramen řeky SÁVA v přírodní rezervace ZELENCI s vyhlídkovou věží. Návrat na ubytování. Večeře a nocleh.

5. den

Po snídani odjezd z hotelu. Kolem poledne příjezd do města MORAVSKÉ TOPLICE (moderní termální lázeňský komplex Terme 3000 - uzavřený areál se soustavou 22 vnitřních a venkovních bazénů - návštěva). Odpoledne odjezd přes Maďarsko zpět do ČR. Návrat do nástupních míst v pozdních nočních hodinách.

Ubytování a strava

Ubytování ve Slovinsku v hotelu (2lůžkové pokoje s příslušenstvím) a polopenzí.

Cena zahrnuje

Doprava zájezdovým autobusem, 4x nocleh, 4x polopenze, poplatky a parkovné, průvodce, pobytová taxa, kompletní cestovní pojištění včetně připojištění léčebných výloh a zákonné pojištění CK proti úpadku.

Cena nezahrnuje

vstupné do placených objektů a termálních lázní, dále pak vše, co není uvedeno v „CENA ZAHRNUJE“.

Doporučené kapesné

cca 80,- EUR

Nástupní místa

Ostrava, Frýdek-Místek, Frenštát p. R., Rožnov p. R., Val. Meziříčí, Vsetín, Vizovice, Zlín, Otrokovice, Přerov, Olomouc, Prostějov, Vyškov, Brno, Břeclav, Bratislava

Průvodci

Foto

Lucie Mikulová

Lucie je si nadšenou milovnicí přírody, turistiky a cestování, která se díky své vášni pro dálky a focení dala také na dráhu cestovního průvodce a nově tak rozšířila náš tým.

Podobne produkty

Product image
Termály

Moravské Toplice a termální lázně Terme 3000

24.03. - 27.03.2024
+ 1 termín
29.10. - 01.11.2024
4 dní trvání
Bus Polopenze
přidat do oblíbených
Product image
Poznávací zájezd
First Minute

Julské Alpy - Plitvická jezera - jeskyně Postojna - Opatija - Pula - Ljubljana

22.05. - 27.05.2024
+ 1 termín
26.09. - 01.10.2024
6 dní trvání
Bus Polopenze
přidat do oblíbených
Product image
Turistický zájezd

Pohodová turistika v Julských Alpách

25.06. - 29.06.2024
5 dní trvání
Bus Polopenze
přidat do oblíbených
Product image
Poznávací zájezd
Novinka
First Minute

Romantika na pobřeží Slovinska a Itálie

19.09. - 22.09.2024
4 dní trvání
Bus Snídaně
přidat do oblíbených