Perly Toskánska

04.09. - 09.09.2023 6 dní / 11 550 Kč objednat zájezd Více termínů

Termíny

kód
datum
 
cena
 
ITA-211/23
04.09. - 09.09.2023
11 550

Popis zájezdu

6denní autobusový zájezd do Itálie - Toskánska, které je pokladnicí historických památek, uměleckých sbírek, ale i překrásné přírody a výborného vína. Navštívíte opravdové perly architektury všech stavebních slohů, které se v Itálii za 2 tisíciletí vystřídaly. Nádherné paláce, které jsou svědky bohatství tohoto kraje, historické radnice odkazující na dlouhou tradici demokracie a rozkvět v období renesance učinil z města jako Florencie a dalších měst, centra s největšími sbírkami italského renesančního umění.

Program

1. den

Odjezd z nástupních míst odpoledne do Itálie.

2. den

Ráno, příjezd do města PISA (UNESCO, rodné město Galileo Galilei, světoznámé město s „náměstím zázraků”, dóm, baptisterium, Campo Santo a šikmá věž, historické centrum s univerzitou). Odjezd na ubytování, večeře. Nocleh.

3. den

Snídaně, odjezd do města SIENA (UNESCO, původně etruská osada, později ovládána Římem. Legendě vděčí město za řadu soch vlčice Lupy, která odkojila Romula a Rema. Historické město, kde se zastavil čas, s nádherně zachovalým středověkým centrem, s největší gotickou stavbou Toskánska Palazzo Pubblico. Gotická katedrála Santa Maria Assunta, bazilika San Domenico. Město vzdělanosti, kde se nachází jedna z nejstarších univerzit světa a též nejstarší banka), pokračování cesty do SAN GIMIGNANO (UNESCO, město, v minulosti ležící na obchodní stezce do Říma, skvost Toskánska, město se zachovaným středověkým jádrem a mnoha „stavovskými věžemi”, pro které nese název „středověký Manhattan“. Zachovalé městské hradby, romantické uličky starého města, bazilika Nanebevzetí Panny Marie, románský dóm ze 12. století, jedno z nejkrásnějších měst v Itálii). Návrat na ubytování, večeře. Nocleh.

4. den

Ráno po snídani odjezd do FLORENCIE (UNESCO, jedno z nejromantičtějších měst světa, perla Toskánska na řece Arno, náměstí Michelangela s výhledem na město, Palazzo Pitti s obrazovou galerií a nádhernými zahradami, historické centrum města s katedrálou Santa Maria del Fiore, náměstí Signoria s radnicí, slavná obrazová galerie Uffizi, Academia d´Arte se sochou Davida, San Lorenzo s hrobkami Medicejských, kostel St. Croce). Návrat na ubytování, večeře. Nocleh.

5. den

Snídaně a odjezd z hotelu. Přejezd do města LUCCA (perla toskánského regionu, kterou obepínají dokola zachované 4 km dlouhé městské hradby. Do historického centra se dostanete jednou ze středověkých bran. Bazilika San Frediano s nádhernou mozaikou na fasádě, dóm San Michele in Foro - impozantní románsko-katolická bazilika postavena na místě starověkého římského fóra, Cattedrale di San Martino z 11. stol. bývalý římský amfiteátr, zachovalý hradební systém obepínající celé město). Odpoledne odjezd směr ČR.

6. den

Cesta Rakouskem do ČR. Předpokládaný příjezd do nástupních míst dopoledne.

Ubytování a strava

Noclehy v Itálii v hotelu (2lůžkové pokoje s příslušenstvím). Součástí noclehů je polopenze.

Cena zahrnuje

Doprava zájezdovým autobusem, 3x nocleh v Itálii, 3x polopenze, poplatky a parkovné, průvodce, kompletní cestovní pojištění včetně připojištění léčebných výloh, zákonné pojištění CK proti úpadku.

Cena nezahrnuje

vstupné do placených objektů, dále pak vše, co není uvedeno v „CENA ZAHRNUJE“.

Doporučené kapesné

100,- EUR

Nástupní místa

Ostrava, Frýdek-Místek, Frenštát p. R., Rožnov p. R., Val. Meziříčí, Vsetín, Vizovice, Zlín, Otrokovice, Přerov, Olomouc, Prostějov, Vyškov, Brno, Mikulov

Průvodci

Foto

Pavel Večeřa

Pavel je charismatickým průvodcem, jehož velkou láskou jsou kromě oblíbeného Holandska a Itálie, či Slovinska, také země Balkánu jako Makedonie, Bosna a Hercegovina, Bulharsko, Albánie, Řecko. Na druhou stranu vidí velkou radost v objevování zemí jako Polsko a Švédsko. Do svých cest vnáší nejen zkušenost, ale také moudrost a duchovní rozměr. Pavel také miluje hory a pěší turistiku.

Fotogalerie

Podobne produkty

Product image
Turistický zájezd
Product image
Poznávací zájezd

Parma – Cinque Terre – La Spezia – Carrara

20.06. - 25.06.2023
6 dní trvání
Bus Polopenze
přidat do oblíbených
Product image
Poznávací zájezd

Za krásami severoitalských jezer Lago di Garda a Lago di Iseo

08.07. - 13.07.2023
+ 1 termín
10.09. - 15.09.2023
6 dní trvání
Bus Polopenze
přidat do oblíbených
Product image
Turistický zájezd

Pohodový turistický zájezd do Passo Tonale

11.07. - 17.07.2023
7 dní trvání
Bus Polopenze
přidat do oblíbených
Product image
Poznávací zájezd
Product image
Poznávací zájezd