Švýcarskými Alpami do Francie pod Mont Blanc

04.06. - 09.06.2024 6 dní / 12 990 Kč objednat zájezd Více termínů

Termíny

kód
datum
 
cena
 
CHE-411/24
04.06. - 09.06.2024
12 990

Lanovkou pod Mont Blanc

Lanovkou pod Mont Blanc

Zubačkou do nejvyšší stanice v Evropě

Zubačkou do nejvyšší stanice v Evropě

Království čokolády - Maison Cailler - Nestlé

Království čokolády - Maison Cailler - Nestlé

Pohodově pod symbol Švýcarska

Pohodově pod symbol Švýcarska

Popis zájezdu

6denní autobusový zájezd do nejkrásnějších oblastí švýcarských a francouzských Alp, proslulých horských, turistických a lyžařských středisek, ale také do míst, která Švýcarsko proslavila výrobou zdejší slavné čokolády a sýrů.

Program

1. den

Odjezd z nástupních míst v odpoledních hodinách přes Německo.

2. den

Ráno příjezd do LAUTERBRUNNEN k dolní stanici zubačky do oblasti masivu Jungfrau a Eigeru, fakultativně zubačkou přes Wengen do horského sedla KLEINE SCHEIDEGG (horská stanice přímo pod masivem EIGRU s možností krátké pěší vycházky ke kopci Lauberhorn), případně túra na Männlichen, nebo možnost výjezdu zubačkou na nejvýše položenou železniční stanici v Evropě JUNGFRAUJOCH (UNESCO. Horský vláček vás vyveze do výšky 3.571 m, vyhlídková terasa vědecké observatoře Sphinx, kde se můžete projít i po ledovci). Odpoledne cesta zubačkou na druhou stranu horského masivu Männlichen do horského střediska GRINDELWALD (známé horské středisko s výhledem na okolní hory, kostelík se hřbitovem horolezců). Odjezd na ubytování. Nocleh.

+1

3. den

Po snídani odjezd z hotelu do hlavního města Švýcarska BERN (UNESCO, město s nádherně zachovalým historickým centrem, proslulá hodinová věž Zytglogge, historická radnice, Münster - gotická katedrála, dům Alberta Einsteina, který zde během svého osmiletého pobytu vytvořil teorii relativity), GRUYÉRES (stejnojmenný hrad a také výroba nejznámějšího švýcarského sýru stejného jména), BROC (království čokolády - návštěva Maison Cailler - Nestlé proslulé výrobny pravé švýcarské čokolády s možností ochutnávky), cesta kolem Ženevského jezera na ubytování. Nocleh.

4. den

Ráno po snídani odjezd do CHAMONIX (nejznámější francouzské horské středisko pod masivem nejvyšší evropské hory Mont Blanc), možnost výjezdu lanovkou do masivu Mont Blanc na AIGUILLE DU MIDI (dodnes drží tato lanovka světový rekord jako kabinová lanovka s největším převýšením. Z Chamonix z 1.035 m n. m. až na vrchol s vyhlídkovou plošinou ve výšce 3.842 m n. m.) nebo možnost výjezdu na další vrchol BRÉVENT (2.526 m n. m.), ze kterého je nádherný pohled na hory v okolí Chamonix včetně masivu Mont Blanc, odpoledne odjezd do oblasti Walliských Alp, ubytování. Nocleh.

5. den

Po snídani odjezd do střediska Täsch, odtud horským vlakem do ZERMATTU (nejznámější horské středisko Švýcarska pod nejkrásnější horou Matterhorn. S množstvím turistických tras různé obtížnosti od mírných údolních procházek, středních túr po úbočí až po vrcholovou turistiku). Z Zermattu výjezd na GORNERGRAT (3.130 m n. m. - ozubnicovou dráhou na vyhlídkovou horu s rozhledem na 20 čtyřtisícovek). Alternativně možnost vyjížďky visutou lanovkou na KLEIN MATTERHORN (3.884 m n. m.), podle počasí a sněhové pokrývky možnost krátké vycházky, při zpáteční cestě lanovkou zastávka na Trockener Steg (mezistanice lanovky s vyhlídkovou restaurací a výhledem na nejvyšší horu Švýcarska Dufourspitze v masívu Monte Rosa). V podvečer odjezd ze Švýcarska, cesta Německem.

+1

6. den

Návrat do České republiky, předpokládaný příjezd odpoledne.

Ubytování a strava

Noclehy ve Švýcarsku v hotelech a horských chatách (2lůžkové pokoje s příslušenstvím), se snídaní.

Cena zahrnuje

Doprava zájezdovým autobusem, poplatky a parkovné v zahraničí, 3x nocleh, 3x snídaně, průvodce, kompletní cestovní pojištění včetně připojištění léčebných výloh, zákonné pojištění CK proti úpadku.

Cena nezahrnuje

vstupné na lanovky a zubačky, dále pak vše, co není uvedeno v „CENA ZAHRNUJE“.

Doporučené kapesné

dle absolvovaných cest lanovkami a zubačkami cca 430,- CHF, 100,- EUR.

Nástupní místa

Ostrava, Frýdek-Místek, Frenštát p. R., Rožnov p. R., Val. Meziříčí,Vsetín, Vizovice, Zlín, Otrokovice, Přerov, Olomouc, Prostějov, Vyškov, Brno,Jihlava, Praha, Plzeň

Průvodci

Foto

Leona Hejdušková

Leona (Lea) Hejdušková započala svou kariéru ve školství, aby se později plně začala věnovat cestovnímu ruchu, který jejímu naturelu odpovídal více. Její doménou jsou zejména německy mluvící země - Německo, Rakousko, Švýcarsko. Také se s ní setkáte na našich cestách do Maďarska. Velmi se také těší do Gruzie, která se stala její srdeční záležitostí. Dává přednost studenějšímu klimatu, proto se s ní setkáte na horách a také třeba v nádherném Norsku. Lea neúnavně každý rok přináší nové itineráře cest, u nichž nás těší Váš vysoký zájem.

Podobne produkty

Product image
Poznávací zájezd
First Minute

Bernina Express a perly švýcarských a rakouských Alp

12.06. - 16.06.2024
+ 1 termín
04.09. - 08.09.2024
5 dní trvání
Bus Polopenze
přidat do oblíbených
Product image
Poznávací zájezd
First Minute

Glacier Expressem pod nejvyšší vrcholy Evropy

21.07. - 26.07.2024
6 dní trvání
Bus Snídaně
přidat do oblíbených
Product image
Turistický zájezd
First Minute

Krásy švýcarských hor a historických měst

19.08. - 25.08.2024
7 dní trvání
Bus Polopenze
přidat do oblíbených