Velkoměsta USA

15.07. - 28.07.2024 14 dní / 81 900 Kč uzavřený termín Více termínů

Termíny

kód
datum
 
cena
 
USA-311/24
15.07. - 28.07.2024
81 900
uzavřený
termín

Popis zájezdu

14denní letecký zájezd po amerických velkoměstech za památkami průmyslové výroby, mrakodrapové stavební architektury, po stopách slavných amerických umělců včetně centra country and westernové hudby – Nashvillu a síně slávy rock and rollu v Clevelandu. Podíváte se k velkým jezerům Michigan a Erie, uvidíte město prvních mrakodrapů Chicago, ochutnáte slavného Jacka Danielse nebo se podíváte do muzea světoznámého malíře Andy Warhola. Na této cestě projedete 9 amerických států Ohio-Michigan-Indiana-Illinois-Missouri-Tennessee-Mississippi-Alabama-Pensylvania.

Program

1.den

Letecká přeprava do Clevelandu, vyzvednutí aut, cesta na ubytování. Nocleh.

2.den

CLEVELAND (stát Ohio, prohlídka města – čtvrť Ohio City, Cleveland Stadium, návštěva Síně slávy rock and rollu), odjezd na ubytování do Detroitu. Nocleh.

3.den

DETROIT (stát Michigan, prohlídka města – čtvrť Greenfield Village, prohlídka automobilového muzea Henryho Forda a Automotive Hall of Fame), WARREN (technické centrum firmy General Motors), odjezd na ubytování. Nocleh.

4.den

CHICAGO (stát Illinois, prohlídka města, ve kterém byly postaveny první mrakodrapy na světě, budova IBM, dům a studio slavného architekta F.L. Wrighta, výjezd na jednu z nejvyšších staveb na světě Sears Tower, výhled na město z Promotory Point, Nultý kilometr slavné americké silnice Route 66), odjezd na ubytování. Nocleh.

5.den

Cesta na jih do SPRINGFIELDU (prohlídka města – budova Kapitolu, hrob 16. prezidenta USA Abrahama Lincolna), dále do ST. LOUIS (stát Missouri, prohlídka města - slavný oblouk Gaateway Arch finského architekta Eero Saarinena), odjezd na ubytování. Nocleh.

6.den

MEMPHIS (stát Tennessee, prohlídka města – slavné nahrávací Sun Studio, návštěva hrobu Elvise Presleyho v Gracelandu), dále cesta do TUPELA (stát Mississippi, rodný dům Elvise Presleyho), odjezd na ubytování. Nocleh.

7.den

Cesta do HUNTSVILLE (stát Alabama, návštěva vesmírného a raketového centra USA), dále do LYNCHBURGHU (návštěva palírny Jack Daniel´s Distillery), odjezd na ubytování. Nocleh.

8.den

Cesta do NASHVILLU (stát Tennessee, centrum americké country and western music, prohlídka města – kopie řecké Akropole, ale hlavně ulice s bary, restauracemi a pivnicemi, kde po celý den hrají desítky zpěváků a skupin, návštěva muzea Johnnyho Cashe, večerní prohlídka města), odjezd na ubytování. Nocleh.

9.den

Cesta do MAMMOTH CAVE NATIONAL PARK (stát Kentucky, UNESCO, prohlídka největšího jeskynního systému na světě), cesta do LOUISVILLE (prohlídka města – návštěva hrobu nejslavnějšího světového boxera Muhammada Aliho), odjezd na ubytování. Nocleh.

10.den

Cesta do CINCINNATI (stát Ohio, prohlídka města – bohémská čtvrť Mount Adams, centrum soudobého umění architektky Zaha Hadid), dále do INDIANAPOLIS (město proslulé závody automobilů Indy 500 – prohlídka závodní trati a muzea Hall of Fame), odjezd na ubytování. Nocleh.

11.den

Cesta do WAPAKONETY (prohlídka Neil Armstrong Air Space Museum na památku amerického astronauta, který jako první vstoupil na Měsíc), dále do města COLUMBUS (neprávem opomíjené město, které je samo o sobě uměleckou galerií moderní architektury), odjezd na ubytování. Nocleh.

12.den

Cesta do UNIONTOWN (prohlídka nejslavnější stavby architekta F. L. Wrighta – dům s padajícím vodopádem), dále cesta do PITTSBURGHU (původně ocelářské město, které je dnes kulturním městem s evropským nádechem, prohlídka města na třech řekách se sedmi mosty, muzeum slavného moderního umělce slovenského původu Andy Warhola), odjezd na ubytování. Nocleh.

13.den

Poslední den cesty CLEVELAND (podle časových možností osobní volno ve městě), odjezd na letiště, vrácení aut a odlet z Clevelandu.

14.den

Přílet.

Ubytování a strava

Noclehy v USA v hotelech střední kategorie (2lůžkové pokoje s příslušenstvím). Strava není v ceně zájezdu. V USA je mnoho možností stravování, které si účastníci mohou vybrat, a průvodce vás bude o tomto každý den informovat.

Cena zahrnuje

Letecká přeprava, letištní a bezpečnostní taxy, palivový příplatek, doprava pronajatým autem po trase, 12x nocleh v USA, průvodce CK a řidiče v USA, kompletní cestovní pojištění včetně připojištění léčebných výloh, zákonné pojištění CK proti úpadku.

Cena nezahrnuje

vstupné do placených objektů, poplatek za vyřízení vstupní registrace „ESTA“ do USA 790,- Kč, připojištění storna zájezdu 600,- Kč, transfer na/z letiště, dále pak vše co není uvedeno v „CENA ZAHRNUJE“

Doporučené kapesné

500,- USD

Minimální počet účastníků

6

Průvodci

Foto

Libor Bureš

Je jedním ze zakladatelů cestovní kanceláře VSACAN TOUR. Jako průvodce vedl téměř 400 zájezdů do 50 zemí Evropy, Asie, Afriky, Ameriky i Oceánie. Podnikl výpravu na Antarktidu, tři výpravy na ostrovy v Pacifiku, putoval po zemích Střední Ameriky (s výstupem na Popocatépetl), Západní Afriky, Východní Afriky (s výstupem na Kilimanjaro) a Jižní Afriky, absolvoval několik cest do Himalájí, cestu transsibiřskou magistrálou z Moskvy do Vladivostoku a dále do Japonska, putování brazilskou Amazonií nebo Aljaškou a Yukonem.

Fotogalerie

Podobne produkty

Product image
Poznávací zájezd

USA - Kanada - Niagarské vodopády

01.09. - 12.09.2024
12 dní trvání
Plane
přidat do oblíbených