Okruh Anglií - Brighton, Stonehenge, Windsor, Cambridge – a na závěr Londýn

29.06. - 07.07.2024 9 dní / 18 550 Kč objednat zájezd Více termínů

Termíny

kód
datum
 
cena
 
GBR-311/24
29.06. - 07.07.2024
18 550

Kosmopolitní a moderní město Londýn

Kosmopolitní a moderní město Londýn

Vyzkoušíme legendární Fish & Chips

Vyzkoušíme legendární Fish & Chips

Památky, na které nezapomenete

Památky, na které nezapomenete

Vzpomínky na impérium nad níž slunce nezapadá

Vzpomínky na impérium nad níž slunce nezapadá

Popis zájezdu

9denní autobusový zájezd do “staré dobré” Anglie s návštěvou megalitů Stonehenge, univerzity Cambridge, katedrály Canterbury, města Salisbury, letoviska Brighton, přístavu Portsmouth a metropole na Temži - Londýn s mnoha památkami. Zájezd, který vám umožní poznat nejen anglické památky, ale také způsob života ostrovního království.

Program

1. den

Odjezd v odpoledních až večerních hodinách dle nástupních míst do Německa.

2. den

Cesta Německem do Belgie. Krátká zastávka v hlavním městě BRUSELU, které je také nazýváno hlavním městem Evropské unie. (Atomium - slavná památka na světovou výstavu EXPO ‘58), cesta na ubytování do Francie. Nocleh.

3. den

Ráno přejezd přes kanál La Manche do Anglie, CANTERBURY (UNESCO, starověké město s nádhernou katedrálou), HASTINGS (město, které se stalo základnou Vilému dobyvateli po vylodění r. 1066, staré domy v centru), SEVEN SISTERS (procházka na ikonické křídové útesy na pobřeží). Cesta na ubytování. Nocleh.

4. den

Po snídani odjezd do BRIGHTONU (přímořské lázně, královský pavilon, uličky Lanes z původní rybářské vesničky, přístavní molo Palace Pier), PORTSMOUTH (Královská námořní základna s historickými loděmi: Victory, Warrior a vrak Mary Rose, historické budovy, rodiště Ch. Dickense, věž Spinnaker Tower), cesta na ubytování. Nocleh.

5. den

Po snídani SALISBURY (krásné historické město, katedrála s 123 metrovou věží, Ve sbírkách katedrální knihovny je uschován jeden z mála dochovaných exponátů Magny Charty. Velké mechanické hodiny z roku 1386), STONEHENGE (UNESCO, Stonehenge - komplex menhirů a kamenných kruhů, nacházející se na Salisburské pláni), BATH (nejstarší anglické lázně založené Římany s unikátní architekturou. Římské lázně, katedrála, Royal Crescent, Circus). Cesta na ubytování. Nocleh.

6. den

Po snídani WINDSOR (návštěva královského zámku poblíž Londýna). CAMBRIDGE (prohlídka starobylého univerzitního města, kde se nachází 2. nejstarší univerzita v anglicky mluvících zemích, procházka kolem historických budov kolejí King´s College, Trinity College, St. John´s College), odjezd do LONDÝNA (první část prohlídky – Madame Tussauds, Sherlock Holmes, Regent Park). Odjezd na ubytování. Nocleh.

7. den

Snídaně, odjezd do LONDÝNA (hlavní město Spojeného království Velké Británie a Severního Irska, jedno z největších měst západní Evropy, které je také historickým, finančním a kulturním centrem. Jako hlavní město je sídlem krále, vlády a parlamentu. Je jedním z nejdůležitějších měst světa, 1. část prohlídkového okruhu /nejznámější symbol zvedací most nad řekou Temží Tower Bridge, pevnost Tower, založená Vilémem I., s královskými klenoty, katedrála sv. Pavla navržena architektem Christopherem Wrenem, bankovní centrum City Bank of England, burza a pojišťovna Lloyd/). Odjezd na ubytování. Nocleh.

8. den

Snídaně, odjezd do centra - LONDÝN pokračování v prohlídce města (Houses of Parliament, Westminsterské opatství, vládní ulice Whitehall, sídlo ministerského předsedy ve známé ulici Downing Street 10, nejkrásnější londýnský park St. James, Buckinghamský palác, rezidence krále Karla II. se střídáním stráží, Národní galerie, čtvrť Soho a Čínská čtvrť s možností návštěvy levných čínských restaurací), odpoledne odjezd lodí po Temži do Greenwich (z lodi uvidíme katedrálu Southwark, Tower of London, Tower Bridge, The City, Cathrin´s Doks, HMS Belfast). GREENWICH městečko s velmi příjemnou atmosférou s poutavými výhledy na vzdálené centrum Londýna (návštěva Greenwich parku, který je nejstarším parkem z osmi královských londýnských parků s královskou observatoří, která je umístěna na nultém poledníku, loď Cutty Sark britská plachetnice, která v 19. století dovážela čaj z Číny do Velké Británie /tzv. čajový klip/), odjezd z Londýna. Cesta přes kanál La Manche do Francie a noční cesta přes Belgii do Německa.

9. den

Cesta Německem do ČR. Předpokládaný příjezd do nástupních míst večer.

Ubytování a strava

Tranzitní ubytování ve Francii v hotelu Formule 1 (2lůžkové pokoje), v Anglii v hotelu (2lůžkové pokoje s příslušenstvím), součástí noclehů v Anglii jsou snídaně.

Cena zahrnuje

Doprava zájezdovým autobusem, poplatky a parkovné, doprava přes kanál La Manche, 6x nocleh (1x ve Francii, 5x v Anglii), 5x snídaně v Anglii, průvodce, kompletní cestovní pojištění včetně připojištění léčebných výloh, zákonné pojištění CK proti úpadku.

Cena nezahrnuje

vstupné do placených objektů, dále pak vše, co není uvedeno v „CENA ZAHRNUJE“.

Doporučené kapesné

180,- GBP

Nástupní místa

Ostrava, Frýdek-Místek, Frenštát p. R., Rožnov p. R., Val. Meziříčí, Vsetín, Vizovice, Zlín, Otrokovice, Přerov, Olomouc, Prostějov, Vyškov, Brno, Jihlava, Praha, Plzeň

Průvodci

Foto

Ondřej Macka

Pracuji téměř dvacet let jako turistický průvodce v Praze a dalších místech České republiky. Návštěvníkům vyprávím o historii a architektuře v českém, anglickém a španělském jazyce. Připravuji také zájezdy do Španělska, Velké Británie a dalších zemí v Evropě pro individuální cestovatele, školní skupiny nebo firemní klientelu včetně služebních cest. Pro blízkou budoucnost připravuji zájezd do Nepálu s trekem na Gokyo Ri. Pořádám také cestovatelské přednášky ze svých cest do Nepálu, Indie a Číny.

Podobne produkty

Product image
Poznávací zájezd
Novinka
First Minute
Product image
Poznávací zájezd
First Minute

Okruh Skotskem až na ostrov Skye

30.05. - 08.06.2024
10 dní trvání
Bus Polopenze
přidat do oblíbených
Product image
Poznávací zájezd
First Minute

Putování tajemným Skotskem až na kouzelný Skye

01.06. - 06.06.2024
6 dní trvání
Plane Polopenze
přidat do oblíbených