Hebridy - Skotské ostrovy, kde stále vládne příroda nad člověkem

06.05. - 13.05.2024 8 dní / 49 900 Kč Více termínů

Termíny

kód
datum
 
cena
 
GBR-511/24
06.05. - 13.05.2024
49 900

Neopakovatelná setkání

Neopakovatelná setkání

Rodová sídla

Rodová sídla

Magické kamenné kruhy

Magické kamenné kruhy

Kouzelné písčité pláže

Kouzelné písčité pláže

Popis zájezdu

8denní letecký zájezd s kombinovanou dopravou v malé skupině, do země, kde i dnes vládne příroda nad člověkem. Uvidíte jedinečné přírodní scenerie i místa, která jsou známá po celém světě. Poznáte historii, která je opět úzce spojena s přírodou a přírodními živly. Součástí zájezdu jsou také místa, jenž nelze vynechat při žádném zájezdu do této části světa. Pomyslnou třešničkou na dortu bude celodenní výlet na izolované souostroví St. Kilda, zapsané na seznam UNESCO.

Program

1. den

Odlet do Skotska, přejezd k EILEAN DONAN CASTLE (obranný hrad proti Vikingům, místo natáčení mnoha filmů, včetně Jamese Bonda), přes SKYE BRIDGE, do městečka KYLEAKIN (místo původního přívozu přes úžinu), až do hlavního města ostrova PORTREE (náměstí, popraviště, poslední setkání Flory MacDonaldové a Eduarda Stuarta), na ubytování. Nocleh.

2. den

Po snídani návštěva západní části ostrova, začneme jedinou palírnou na ostrově TALISKER (známá svou kouřovou vůní a také jako přísada do slavné Johny Walker Whisky), procházka k pláži TALISKER BAY (uzavřená pláž mezi útesy s 30 m vodopádem), DUNVEGAN CASTLE (hrad rodu MacLeodů, hradní zahrady), projížďka lodí k TULENÍM KOLONIÍM, procházka po plážích CLAIGAN BAY a LOVAIG BAY, kde můžeme nalézt korály. Přejezd k NEIST POINT (nejvýchodnější bod ostrova, romantický západ slunce u moře a majáku), návrat na ubytování. Nocleh.

3. den

Po snídani výlet na nejsevernější výběžek ostrova – poloostrov TROTTERNISH, podél přístavu UIG až ke stolové hoře QUIRAING (procházka přes horu), DUNTULM CASTLE (zřícenina hradu rodu MacDonaldů), KILMUIR (hrob skotské národní hrdinky Flory MacDonaldové), navštívíme KILT ROCK s vodopádem MEALLT FALLT (skály připomínající skotskou mužskou sukni zvanou kilt), cesta zpět s procházkou okolo skalních věží a útesů OLD MAN OF STORR. Návrat na ubytování. Nocleh.

4. den

Po snídani přesun do přístavu UIG, odtud trajektem na VNĚJŠÍ HEBRIDY (nazývané též Západní ostrovy), do přístavu TARBERT na ostrově HARRIS, přesuneme se na ostrov LEWIS, na jeho nejsevernější bod BUTT OF LEWIS (nejsevernější mys Hebrid) a poté odjedeme do STORNOWAY (hlavní město Západních ostrovů) na ubytování. Nocleh.

5. den

Po snídani celodenní lodní výlet na unikátní, 64 km vzdálené souostroví ST. KILDA (UNESCO, ostrovy, které se díky své izolovanosti staly raritou, národní přírodní rezervace s možnost spatřit faunu divokých skalních sopečných ostrovů v severním Atlantiku – tuleni, orli, papuchalci, terejové a další ptačí kolonie, či místní soayjské ovce). Nocleh.

6. den

Ráno začneme v BRAGAR (Velrybí oblouk - brána z velrybích kostí), SHAWBOST (starý norský mlýn a pece), odtud pěšky podél pobřeží do DALBEG a dále podél nejkrásnějších pláží ostrova do GEARRANNAN (skanzen původního osídlení Hebrid, tzv. „černé domy“), DÚN CARLOWAY BROCH (obranná věž proti otrokářským lodím), CALLANISH (jeden z nejkrásnějších kamenných kruhů ve Skotsku), poté se přesuneme na jih ostrova Harris, k NISABOST (pláž jižního Harrisu s procházkou ke stojícímu kameni rodu MacLeodů), pokud budeme mít štěstí uvidíme i delfíny a velryby. Večerní trajekt na Skye. Ubytování a nocleh.

7. den

Po snídani přesun na nejjižnější poloostrov SLEAT, odkud pojedeme trajektem z přístavu ARMADALE do přístavu MALLAIG na „pevnině“, dále podél moře ke GLENFINNAN BRIDGE (most známý zejm. z filmového zpracování Harryho Pottera), NEPTUN STAIRCASE (zajímavá zdymadla na Kaledonském průplavu), INVERLOCHY CASTLE (romantická zřícenina hradu), COMANDO MEMORIAL (památník s nádherným výhledem na nejvyšší horu Velké Británie – BEN NEVIS – 1.343 m n. m.), FORT AUGUSTUS (městečko se zdymadly mezi jezery na Kaledonském kanálu), jezero LOCH NESS (nejznámější skotské jezero po méně známém a divočejším jižním břehu), INVERNESS (správní středisko Vysočiny, hrad, tržnice). Ubytování, nocleh.

8. den

Transfer na letiště, odlet do ČR.

Ubytování a strava

Ubytování ve 2 lůžkových pokojích v hotelech a penzionech se snídaní.

Cena zahrnuje

Letecká doprava do Skotska tam a zpět, doprava pronajatým minivanem, 3x trajekt, silniční poplatky a parkovné, 7x ubytování ve 2 lůžkových pokojích, 7x snídaně, průvodce CK, kompletní cestovní pojištění včetně připojištění léčebných výloh, pojištění CK proti úpadku. Změna programu s ohledem na počasí a aktuální jízdní řád trajektových společností vyhrazena.

Cena nezahrnuje

vstupné do placených objektů, dále pak vše co není uvedeno v „CENA ZAHRNUJE“.

Doporučené kapesné

cca 150,- GBP

Minimální počet účastníků

8

Průvodci

Foto

Jan Grulík

Dá se říci, že je cestováním odkojený. Začal od útlého dětství s rodiči, následně navázal většími a náročnějšími výlety s kamarády v turistickém oddílu a vše završil úspěšným studiem turismu. Toto vše mu předurčilo život plný cestování i změn. Velmi rád poznává nová místa naší planety a mezi jeho srdcovky patří Skotsko, Balkán a Jihovýchodní Asie. Mezi jeho záliby mimo cestování po světě s poznáváním jedinečných míst (a to přírodou nebo lidmi), patří fauna (zejm. akvaristika), turistika, a svět fantasy.

Podobne produkty

Product image
Poznávací zájezd
First Minute

Okruh Skotskem až na ostrov Skye

30.05. - 08.06.2024
10 dní trvání
Bus Polopenze
přidat do oblíbených
Product image
Poznávací zájezd
First Minute

Putování tajemným Skotskem až na kouzelný Skye

01.06. - 06.06.2024
6 dní trvání
Plane Polopenze
přidat do oblíbených