Pláže jižního Thajska

07.02. - 17.02.2024 11 dní / 59 200 Kč objednat zájezd Více termínů

Termíny

kód
datum
 
cena
 
THA-021/24
07.02. - 17.02.2024
59 900 59 200
THA-021/24
07.02. - 17.02.2024
59 900 59 200

Pláže si budeme užívat plnými doušky

Pláže si budeme užívat plnými doušky

Neskutečně barevný život pod hladinou

Neskutečně barevný život pod hladinou

Čerstvé osvěžení přímo na pláži

Čerstvé osvěžení přímo na pláži

Popis zájezdu

12denní letecký poznávací zájezd do jižního Thajska, který tematicky navazuje na poznávání severní části tohoto rozmanitého koutu planety, jehož cílem je navštívit dovolenkovou část této země v módu poznávacího zájezdu. Naše putování začneme v Krabi, které je typické svými skalními útvary a plážemi - filmy Pláž anebo ty s Jamesem Bondem mluví za vše. Poznáme místní způsob života i gastronomické speciality. Navrch přidáme některé až panensky vypadající ostrovy s kouzelnými plážemi. Na druhou část našeho putování se přepravíme lodí kolem mnoha dalších turisticky zajímavých míst, až skončíme na úplném jihu Thajska. Ostrovy v souostroví národního parku Tarutao představují neopakovatelné místo jak pro lenošení, tak pro poznávání místního života, ovšem tentokrát s hlavou pod hladinou. Jedinečná místa pro potápění a šnorchlování s dechberoucími barvami podvodního života.

Program

1. den

Odlet do Thajska.

2. den

Přílet do Thajska, transfer na ubytování. Večeře a nocleh.

3. den

BANGKOK - GRAND PALACE (královský palác), WAT PHRA KAEO (nejposvátnější místo Thajska, chrám uchovávající sochu smaragdového Buddhy), WAT PHO (chrám plný života, starší než samotné město, kolosální pozlacená socha odpočívajícího Buddhy), WAT ARUN (chrám jitřního úsvitu, bývalé útočiště smaragdového Buddhy, prangy zdobeny porcelánovými střípky) a další chrámy. Večeře a nocleh.

4. den

Po snídani transfer na letiště. Letecký přesun na jih do KRABI. Transfer na ubytování na pláže poblíž Krabi AO NANG (dlouhá písečná pláž s mírným sestupem do moře poblíž světoznámého letoviska Krabi). Večeře a nocleh.

5. den

Po snídani výlet do zátoky PHANG NGA s typickými skalními útvary (mogoty a mangrovovými porosty), návštěva kláštera SUWANKUHA a OPIČÍ JESKYNĚ, mangrové porosty u přístavu, ostrov KOH PANYEE (zastávka na oběd na ostrově obývaném mořskými cikány), zastávka u TALU ISLAND (jeskyni tohoto ostrova lze proplout na kánoi), KOH PING KAN s jeskyní TAM LOD a KOH TAPOO (zastávka na ostrově, kde se natáčela jedna z bondovek Muž se zlatou pistolí, odkud nese druhý ostrov dnešní název, ostrov Jamese Bonda). Návrat na ubytování. Večeře a nocleh.

6. den

Po snídani výlet na světoznámé souostroví PHI PHI, zastávka s možností koupání na idylickém ostrově BAMBOO, MONKEY BEACH (opičí pláž), ostrov PHI PHI LEH s pláží MAYA (zde se točil slavný film Pláž s Leonardem Di Capriem), jeskyně VIKING CAVE (známá sběrem vlaštovčích hnízd), průjezd lagunou PILEH BAY, ostrov PHI PHI DON (oběd a osobní volno k nakupování, či koupání na pláží LONG BEACH na nejznámějším thajském ostrově). Návrat na ubytování. Večeře a nocleh.

7. den

Po snídani výlet na idylické ostrovy s možností šnorchlování/potápění, ostrov DAENG ISLAND (šnorchlování u skalnatého ostrůvku), HONG ISLAND (nádherný ostrov s úchvatnou lagunou, oběd), LADING ISLAND (šnorchlování nad prudce klesajícím útesem s krásnou pláží) a ostrov PAKBIA ISLAND (koupání na dlouhé pláži spojující dva ostrůvky), návrat na ubytování. Večeře a nocleh.

8. den

Po snídani celodenní přesun lodí kolem ostrovů Koh Ngai, Koh Mook, Koh Laoling a Koh Bulon na nejjižnější thajské souostroví Adang v Andamanském moři patřící do NÁRODNÍHO PARKU TARUTAO, na ostrov KOH LIPE (jediný obydlený ostrov skýtající zázemí pro turisty), transfer na ostrov dlouhoocasou lodí (na ostrově nelze přistát velkou lodí) a na ubytování, osobní volno ke koupání a slunění. Večeře a nocleh.

9. den

Po snídani výlet se šnorchlováním/potápěním v národním parku u ostrovů KOH JABANG (skalní věže s měkkými korály, bývají k vidění i perutýni), KOH HIN NGAM (kouzelný ostrov s černými skalami), KOH RAWI (oběd - piknik na pláži), KOH ADANG (koupání na bílé písečné pláži, možnost proklouznout na skok do místní džungle) a KOH YANG (šnorchlování u jedné z nejmenších pláží celého národního parku), návrat na ubytování. Večeře a nocleh.

10. den

Po snídani výlet se šnorchlováním/potápěním v Národním parku u ostrovů KOH HIN SORN (měkké korály a skalní věže), KOH BULU (korály a tropické ryby u malého ostrůvku), KOH LUGOI (ostrov, kde korály připomínají salátové mísy plné červeného řasnatého salátu), KOH TONG (úchvatné dlouhé písečné pláže plné krabů poustevníčků) a KOH PUNG (šnorchlování a slunění na plážích Medového ostrova), návrat na ubytování. Večeře a nocleh.

11. den

Po snídaní osobní volno, v poledne přesun do přístavu a na ponton, dále lodí do přístavu PAKBARA na thajské pevnině, minivanem na letiště HAT YAI, letadlem do BANGKOKU. Odlet z Thajska.

12. den

Přílet zpět.

Ubytování a strava

Ubytování v Thajsku v hotelech střední kategorie. Součástí zájezdu je polopenze (v hotelu anebo v bufetech, restauracích a jídelnách).

Cena zahrnuje

Letecká přeprava do Thajska a zpět, vnitrostátní letecká přeprava Bangkok - Krabi a Hat Yai - Bangkok, letištní a bezpečnostní taxy a palivové příplatky, 9x nocleh v Thajsku, 9x polopenze, doprava po Thajsku v automobilech - minivanech, průvodce CK, kompletní cestovní pojištění včetně léčebných výloh, zákonné pojištění CK proti úpadku.

Cena nezahrnuje

poplatky za vstupy do národních parků a vstupné do placených objektů, doprava po městech v Thajsku (autobus, taxi, tuktuk, songkaew, apod.) a transfer z letiště (Bangkok, Krabi) a na letiště (Bangkok, Hat Yai), připojištění storna 250,- Kč, transfer na/z letiště, a dále pak vše, co není uvedeno v “CENA ZAHRNUJE”.

Doporučené kapesné

500,- EUR.

Minimální počet účastníků

8

Průvodci

Foto

Jan Grulík

Dá se říci, že je cestováním odkojený. Začal od útlého dětství s rodiči, následně navázal většími a náročnějšími výlety s kamarády v turistickém oddílu a vše završil úspěšným studiem turismu. Toto vše mu předurčilo život plný cestování i změn. Velmi rád poznává nová místa naší planety a mezi jeho srdcovky patří Skotsko, Balkán a Jihovýchodní Asie. Mezi jeho záliby mimo cestování po světě s poznáváním jedinečných míst (a to přírodou nebo lidmi), patří fauna (zejm. akvaristika), turistika, a svět fantasy.

Podobne produkty

Product image
Poznávací zájezd
First Minute

Z Bangkoku ke Zlatému trojúhelníku

29.01. - 11.02.2024
+ 1 termín
29.01. - 10.02.2024
14 dní trvání
Plane Polopenze
přidat do oblíbených