Porto - za portským vínem a UNESCO památkami

13.04. - 17.04.2024 5 dní / 19 990 Kč přihlásit se jako náhradník Více termínů

Termíny

kód
datum
 
cena
 
PRT-201/24
13.04. - 17.04.2024
19 990

Popis zájezdu

5denní letecký poznávací zájezd do města Porto, které dalo Portugalsku jméno a jeho okolí proslulém slavnou Svatojakubskou cestou s poutními místy, krásnou přírodou v kopcovitých terénech, kde se pěstuje portské víno a atraktivním pobřežím Atlantiku. Zájezd je realizován s průvodcem cestovatelským způsobem využívajícím místní pohodlnou moderní dopravu. Bydlíte přímo v centru Porta, kde si můžete užít čilý ruch tohoto sympatického města.

Program

1. den

Odlet do Porta. Transfer na ubytování. Nocleh.

2. den

Po snídani odjezd z PORTA z proslulého nádraží SAO BENTO moderním vlakem nebo místním transferem do města BRAGA - poutní místo BOM JESUS (UNESCO - skvostná svatyně Bom Jesus do Monte, doslovný překlad „dobrý Ježíš z hory“, pozoruhodné poutní místo s monumentálním barokním schodištěm s převýšením 116 metrů. Podle tradice ho věřící zdolávali po kolenou, aby se oprostili od materiálního světa a připomněli si utrpení Krista jdoucího s křížem. Braga tvoří začátek jedné ze Svatojakubských cest do Santiaga de Compostela. Přejezd autobusem do města GUIMARAES (UNESCO - město je považováno za rodiště Portugalska, protože se zde narodil Afonso Henriques, který se stal prvním portugalským králem, hrad, palác Vévodů z 15. století kombinuje tradici římského domu – palatium a germánského domu - sala, cenné historické centrum města). Návrat vlakem do Porta. Příchod na ubytování. Nocleh.

3. den

Po snídani odjezd z PORTA z proslulého nádraží SAO BENTO moderním vlakem nebo místním transferem do města AVEIRO (pohádkové město protkané vodními kanály přezdívané „portugalské Benátky“ původně založené v době římského císaře Marca Aurelia, nyní jedním z nejzajímavějších měst na portugalském pobřeží, plavba tradiční malovanou lodí Moliceiro, možnost ochutnání regionální sladkosti Ovos Moles vytvořené v místním klášteře), přejezd autobusem do COSTA NOVA (rybářská vesnice s pestrobarevnými domy u laguny, procházka po pobřeží Atlantiku – bělostné písečné pláže, maják). Návrat do Porta. Příchod na ubytování. Nocleh.

4. den

Po snídani pěší prohlídka města PORTO (věž Clérigos - 76 metrů vysoká štíhlá věž, sardinkový svět s nepřeberným množstvím designových rybích konzerv, Katedrála Sé do Porto, Ponte Luís I. - jeden z nejslavnějších mostů v Evropě vytvořený spolupracovníkem Gustava Eiffela, Ribeira – barevná čtvrť na břehu řeky Douro, Avenida dos Aliados, Livraria Lello, portské sklípky ve čtvrti Vila Nova de Gaia s prohlídkou a ochutnávkou portského vína, možnost fakultativní plavby po řece Douro). Volný večer ve městě.

5. den

Odlet z Porta. Návrat.

Ubytování a strava

Ubytování v centru Porta blízko nádraží Sao Bento (2lůžkové pokoje s příslušenstvím), se snídaní.

Cena zahrnuje

Letecká přeprava do Porta a zpět, transfer na hotel a zpět, 4x nocleh se snídaní, průvodce, kompletní cestovní pojištění včetně připojištění léčebných výloh, zákonné pojištění CK proti úpadku.

Cena nezahrnuje

vstupné do placených objektů, denní výlety, plavba, místní průvodce, transfer na/z letiště odletu, dále pak vše co není uvedeno v „CENA ZAHRNUJE“.

Doporučené kapesné

150 EUR

Fotogalerie

Podobne produkty

Product image
Poznávací zájezd
First Minute

Madeira - ostrov věčného jara

05.04. - 12.04.2024
+ 3 termíny
19.04. - 26.04.2024 20.09. - 27.09.2024 27.09. - 04.10.2024
8 dní trvání
Plane Snídaně
přidat do oblíbených
Product image
Poznávací zájezd

Azory - Nespoutaná kráska uprostřed Atlantiku

21.05. - 28.05.2024
+ 1 termín
22.10. - 29.10.2024
8 dní trvání
Plane Polopenze
přidat do oblíbených