Texas – úplné zatmění Slunce

05.04. - 12.04.2024 8 dní / 63 990 Kč objednat zájezd Více termínů

Termíny

kód
datum
 
cena
 
USA-411/24
05.04. - 12.04.2024
63 990

Popis zájezdu

8 denní letecký zájezd za jedinečnou příležitostí vidět úplné zatmění slunce 8. dubna 2024, ale také za poznáním Texasu – „státu osamělé hvězdy“. V Dallasu navštívíte místa atentátu na Johnna Fitzgeralda Kennedyho, prohlédnete si místa natáčení slavného seriálu Dallas, navštívíte řídící středisko kosmických letů NASA Space Center v Houstonu, prohlédnete si Capitol v hlavním městě Texasu Austinu a podíváte se také do národního parku Alamo.

Program

1.den

Letecká přeprava do Dallasu, vyzvednutí auta, odjezd na ubytování. Nocleh.

2.den

DALLAS (celodenní prohlídka města - centrum města s Dallas City Hall, Six Floor Museum – historie atentátu na J. F. Kennedyho, knihovna a muzeum prezidenta George Bushe), SOUTHFORK (návštěva proslulého ranče, ve kterém se natáčel slavný televizní seriál „Dallas“, vláčkem do Ewing Mansion, kde se chovají koně plemene American Quarter), odjezd na ubytování. Nocleh.

3.den

Cesta se zastávkou ve WACO (návštěva Texas Rangers Hall of Fame – muzeum slavné ozbrojené texaské policejní hlídky ), pokračování do JOHNSON CITY (návštěva muzea prezidenta L. B. Johnsona a muzea války v Pacifiku), dále do AUSTINU (hlavní město Texasu, prohlídka města – vládní budova Capitol, univerzitní budova prestižní University of Texas se sochou prezidenta George Washingtona, město je známo hlavně jako největší středisko živé hudby na světě, proto navštívíme její centrum na Sixht Street), odjezd na ubytování. Nocleh.

4.den

Den TOTAL SOLAR ECLYPSE (tento den bude věnován vyhledání nejvhodnějšího místa pro pozorování úplného zatmění slunce (94%), které by mělo být v oblasti Houstonu kolem 13:40 místního času), před pozorováním a po něm pokračování prohlídky AUSTINU, odjezd na ubytování. Nocleh.

5.den

Cesta do SAN ANTONIA (prohlídka města – původní misijní stanice Mission San Juan Capistrano a Mission Del Lago pod ochranou UNESCO, státní historický park The Alamo na památku jedné z nejdůležitějších bitev americké historie, podle časových možností návštěva akvária Sea World), odjezd na ubytování. Nocleh.

6.den

Odjezd ze SAN ANTONIA zastávka ve městě VSETIN (zastávka v místě připomínajícím původní osadníky, kteří do Texasu přišli z Valašska) pokračování do HOUSTONU (prohlídka města – návštěva řídícího střediska kosmických letů NASA Space Center, kde uvidíte všechno, co se týká historie amerických kosmických letů od projektu Mercury až po lunární modul Apollo 17, dále návštěva unikátní podzemní nádrže na vodu z roku 1926 Buffalo Bayou Cistern, podle časových procházka podzemním tunelem Astroville Tunnel pod centrem města), odjezd na ubytování. Nocleh. 

7.den

Cesta do Dallasu, odevzdání auta a odlet.

8.den

Přílet do ČR.

Ubytování a strava

Noclehy v USA v hotelech střední kategorie (2 lůžkové pokoje s příslušenstvím). Strava není v ceně zájezdu, průvodce vás bude informovat každý o možnostech stravování.

Cena zahrnuje

Letecká doprava do USA a zpět, letištní a bezpečnostní taxy, doprava pronajatým autem po trase, 7x nocleh v USA, služby řidiče a průvodce v USA, kompletní cestovní pojištění včetně připojištění léčebných výloh, zákonné pojištění CK proti úpadku.

Cena nezahrnuje

Vstupné do placených objektů, poplatek za vyřízení vstupu do USA „ESTA“, připojištění storna zájezdu, dále vše co není uvedeno v „CENA ZAHRNUJE“.

Doporučené kapesné

300,- USD

Minimální počet účastníků

6

Nástupní místa

Praha, Vídeň

Průvodci

Foto

Jaromír Malý

Ing. Jaromír Malý je jedním z majitelů cestovní kanceláře VSACAN TOUR a zároveň spolumajitelem našeho výhradního autobusového dopravce JANCIK transport. Proto se s ním setkáte v centrále, na veletrzích, na cestách, kde hravě zastane roli průvodce i zkušeného řidiče autobusu. Je zkrátka všestranným cestovatelem, manažerem a duchovním otcem mnoha našich zájezdů. Jde mu hlavně o Vaši spokojenost a abyste se rádi vraceli s námi na cesty světem.

Fotogalerie

Podobne produkty

Product image
Poznávací zájezd
First Minute

New York - Washington

13.05. - 21.05.2024
9 dní trvání
Plane
přidat do oblíbených
Product image
Poznávací zájezd
First Minute

Západní parky a velkoměsta USA

01.06. - 15.06.2024
15 dní trvání
Plane
přidat do oblíbených
Product image
Kategorie produktu
Novinka

Velkoměsta USA

15.07. - 28.07.2024
14 dní trvání
Plane
přidat do oblíbených
Product image
Poznávací zájezd
First Minute

USA - Kanada - Niagarské vodopády

01.09. - 12.09.2024
12 dní trvání
Plane
přidat do oblíbených