Východní Kanada - Québec – New Brunswick – Nova Scotia – Prince Edward Island - Newfoundland – Labrador

30.06. - 18.07.2023 19 dní / 134 900 Kč přihlásit se jako náhradník Více termínů

Termíny

kód
datum
 
cena
 
CAN-012/23
30.06. - 18.07.2023
134 900

Popis zájezdu

19 denní putování za přírodními krásami východu Kanady, při kterém navštívíte 7 památek UNESCO, nejvýchodnější bod severoamerického kontinentu, historická města Québec, St. John, Lunenburg a Halifax a místa prvního osídlení Ameriky Evropany.

Program

1. den

Odlet z Prahy, přílet do Québecu, půjčení aut, ubytování. Nocleh.

2. den

QUÉBEC (UNESCO, celodenní prohlídka města – jediné opevněné městské centrum v severní Americe, historické jádro Vieux-Québec se starobylými budovami a restauracemi, Chateau Frontenac, Champlainova socha s výhledem na řeku, národní historická památka Cartier National Site). Nocleh.

3. den

Odjezd z Québecu, cesta podél řeky sv. Vavřince do provincie New Brunswick, RIMOUSKI (hlavní město východního Québecu, zastávka v moderním městě obnoveném po požáru v roce 1950), cesta do Carletonu. Nocleh

4. den

Ráno CARLETON (přímořské letovisko s vysokými pobřežními horami), odjezd do PARC DE MIGUASHA (UNESCO, místo proslulé fosilními nálezy, návštěva muzea), přejezd trajektem do Dalhoise a cesta do KOUCHIBOUGUAC NP (krátká zastávka u pláže Kellys), cesta do Amherstu. Nocleh.

5. den

Cesta do JOGGINS FOSSIL CLIFFS (UNESCO, přímořské skalní útesy s prehistorickými fosiliemi), cesta přes Confederation Bridge na Ostrov Prince Edwarda a napříč ostrovem do PRINCE EDWARD NP (nejvyhlášenější turistická atrakce s úchvatnými písečnými plážemi), cesta do Charlottentownu. Nocleh

6. den

CHARLOTTENTOWN (hlavní město ostrova s příjemnou atmosférou, přístavem a hodně místními restauracemi, které podávají specialitu „lobstry“), ORWELL CORNER VILLAGE (rekonstrukce starobylé ostrovní vesnice z roku 1890), přejezd trajektem do Caribou a cesta do Truro. Nocleh.

7. den

Cesta provincií Nova Scotia do LE PAYSAGE DE GRANDPRÉ (UNESCO, historické místo kultury Akaďanů, které ztvárnil anglický básník Longfellow, skanzen s kaplí), cesta do MAHONE BAY (legendární vesnice s mnoha příběhy o hledačích pokladů, trojice kostelních věží), cesta do Lunenburgu. Nocleh.

8. den

LUNENBURG (UNESCO, historické město s úzkými uličkami, proslulé Rybářské muzeum Atlantského oceánu s krásným akváriem, anglikánský kostel sv. Jana, místní speciality – nakládané herinky „Solomon Gundy“), cesta do HALIFAXU (historické město s pevností, hodinovou věží a hradbami, námořní muzeum s expozicí slavného Titanicu, nábřeží s přístavními skladišti a obchodními domy, hřbitov Fairview s hroby obětí ztroskotání Titanicu). Nocleh.

9. den

Cesta na ostrov CAPE BRETON ISLAND („Procestoval jsem svět. Viděl jsem kanadské i americké Skalisté hory, Andy, Alpy a Skotskou vysočinu, ale půvab ostrova Cape Breton všechny tato místa předčí“ řekl Alexander Graham Bell), cesta do North Sydney. Nocleh.

10. den

Trajekt na ostrov Newfoundland, cesta východním pobřežím do MISTAKEN POINT (UNESCO, unikátní místo nálezů fosilií), dále do GROS MORNE NP (UNESCO, národní park s úchvatnými fjordy a skalními útesy), cesta do Rocky Harbour. Nocleh.

11. den

Pokračování cesty východním pobřežím na nejsevernější výběžek Newfoundlandu L´ANSE AUX MEADOWS (UNESCO, nejstarší evropské osídlení v severní Americe), dále do St. Barbe. Nocleh.

12. den

Trajekt na Labrador, cesta do ĹANSE-AMOUR (pohřební mohyla – nejstarší známé pohřebiště v celé Severní Americe), RED BAY (UNESCO, dnešní osada byla v 16. století největším světovým velrybářským přístavem), přejezd trajektem zpět na New Foundland a dále do Rocky Harbour. Nocleh.

13. den

Cesta transkanadskou magistrálou přes GANDER (strategické letiště severozápadního Atlantiku) do TERRA NOVA NP (krásná příroda s jehličnatými lesy a rozlehlými bažinami), cesta do Clarenville. Nocleh.

14. den

Cesta na poloostrov Avalon do ST. JOHN´S (největší město na Newfoundlandu, starý přístav, soud, bazilika sv. Jana Křtitele, kopec Signal Hill s nádherným výhledem na přístav, památník O Mile Terry Fox), CAPE SPEAR (nejvýchodnější místo celého severoamerického kontinentu), cesta do Argentie. Noční plavba na pevninu do North Sydney.

15. den

Celodenní cesta provincií Nova Scotia, přes Truro, Amherst do FORT BEAUSÉJOUR (hvězdicová pevnost s nádherným výhledem na zátoku Chignecto Bay), dále do Moncton-Dieppe. Nocleh.

16. den

Cesta k CAPE ENRAGE (dramatická přírodní scenérie – krásné pláže, skalní útesy a mys s majákem), cesta přes přímořskou vesnici Alma do FUNDY NP (národní park s nádhernou severskou přírodou), dále REVERSING FALLS RAPIDS (výjimečná přírodní zajímavost – peřeje proti proudu), SAINT JOHN (přístav v zálivu Bay of Fundy s největší přílivovou vlnou na světě, historické centrum s viktoriánskými domy). Nocleh.

17. den

Celodenní cesta provincií New Brunswick přes Fredericton a Edmundston do provincie Ontario s dojezdem do Québecu. Nocleh.

18. den

Krátká prohlídka města s možností posledních nákupů, odjezd na letiště. Odlet z Québecu.

19. den

Přílet do Prahy.

Ubytování a strava

Noclehy v Kanadě v hotelech střední kategorie (2lůžkové pokoje s příslušenstvím)

Cena zahrnuje

Letecká doprava Praha (Vídeň) – Québec a zpět, ubytování v hostelech a na trajektech v kabinách, doprava pronajatým autem, průvodce a řidič, kompletní cestovní pojištění včetně připojištění léčebných výloh, zákonné pojištění CK proti úpadku

Cena nezahrnuje

Vstupné do placených objektů a národních parků, fakultativní akce mimo program, připojištění storna zájezdu, transfer na/z letiště a dále vše, co není uvedeno v „CENA ZÁJEZDU“

Doporučené kapesné

600,- CAN

Minimální počet účastníků

4

Průvodci

Foto

Jaromir Maly

Ing. Jaromír Malý je jedním z majitelů cestovní kanceláře VSACAN TOUR a zároveň spolumajitelem našeho výhradního autobusového dopravce JANCIK transport. Proto se s ním setkáte v centrále, na veletrzích, na cestách, kde hravě zastane roli průvodce i zkušeného řidiče autobusu. Je zkrátka všestranným cestovatelem, manažerem a duchovním otcem mnoha našich zájezdů. Jde mu hlavně o Vaši spokojenost a abyste se rádi vraceli s námi na cesty světem.

Foto

Libor Bureš

Je jedním ze zakladatelů cestovní kanceláře VSACAN TOUR. Jako průvodce vedl téměř 400 zájezdů do 50 zemí Evropy, Asie, Afriky, Ameriky i Oceánie. Podnikl výpravu na Antarktidu, tři výpravy na ostrovy v Pacifiku, putoval po zemích Střední Ameriky (s výstupem na Popocatépetl), Západní Afriky, Východní Afriky (s výstupem na Kilimanjaro) a Jižní Afriky, absolvoval několik cest do Himalájí, cestu transsibiřskou magistrálou z Moskvy do Vladivostoku a dále do Japonska, putování brazilskou Amazonií nebo Aljaškou a Yukonem.

Podobne produkty

Product image
Poznávací zájezd

USA - Kanada - Niagarské vodopády

01.09. - 12.09.2023
12 dní trvání
Plane
přidat do oblíbených