York – Durham – Liverpool – Conwy – Cardif – Windsor – Londýn

12.09. - 20.09.2023 9 dní / 17 990 Kč objednat zájezd Více termínů

Termíny

kód
datum
 
cena
 
GBR-411/23
12.09. - 20.09.2023
17 990

Místa spojené s královskou rodinou

Místa spojené s královskou rodinou

Jedinečné místa, na které jinde nenarazíte

Jedinečné místa, na které jinde nenarazíte

Snoubení moderní a historické architektury

Snoubení moderní a historické architektury

Kouzelná příroda Walesu a Anglie

Kouzelná příroda Walesu a Anglie

Popis zájezdu

9denní zájezd do oblasti prastarých anglických měst,které svým významem v minulosti zastínily i Londýn, též do míst, kudy procházelav 19. století bezmála polovina světového obchodního obratu, a kde se zrodilalegendární kapela Beatles. Putování vás zavede do velšských opevněných městtzv. Železného kruhu – Conwy a Caernarfon, zapsaných do UNESCO a jedné znejkrásnějších horských oblastí Británie – Snowdonii, kde byly její mohutnébřidlicové hory a postindustriální krajina v roce 2021 také zapsány dosvětového dědictví UNESCO. A na závěr královský hrad Windsor a Londýn –největší město západní Evropy, ale také její historické, finanční a kulturnímcentrum.

Program

1. den

Odjezd z nástupních míst v pozdních odpoledních hodinách do Německa.

2. den

Cesta Německem do Holandska, před naloděním zastavení v HAARLEM (město s nádherně zachovaným historickým centrem, mohutný kostel svatého Bavona, radnice ze 17.-18. století, tržnice (Vleeshal), budova městské váhy), večer nalodění, noční plavba do severní Anglie. Nocleh v kajutách.

3. den

Dopoledne vylodění a odjezd do DURHAM (UNESCO, historické anglické město s mohutnou normandskou katedrálou-hradem, kdysi rezidence princů-biskupů z Durhamu, ve městě sídlí třetí nejstarší univerzita v Anglii), přejezd do WHITBY (staré přístavní město s klášterem Whitby Abbey, rodiště slavného kapitána Jamese Cooka), přejezd na ubytování. Nocleh.

4. den

Po snídani YORK (starobylé anglické město se zachovalým opevněním, s bohatou vikingskou a římskou historií, jedna z největších gotických katedrál v severní Evropě, křivolaké uličky s hrázděnými domy, pověstná Shambles, se zachovalými středověkými budovami až ze čtrnáctého stol.). Cesta severní Anglií do města LIVERPOOL (UNESCO, město, kde se zrodila skupina Beatles, ale také město, kde počátkem 19. století probíhalo 40 % světového obchodního obratu. Albertův dok, Pier Head, Royal River Building, Mathew street a Cavern Club, kde začínali legendární Beatles). Odpoledne krátká zastávka v CHESTER (jedno z nejlépe zachovalých měst Velké Británie, červenohnědé viktoriánské domy, nejzachovalejší hradební systém v Británii, pozůstatky římského osídlení, věhlasná katedrála). Cesta na ubytování. Nocleh.

5. den

Snídaně, přejezd do CONWY (UNESCO, město s monumentálním hradem tzv. Železného kruhu vybudovaným Edwardem I. s mohutnými městskými hradbami). CAERNARFON (UNESCO, město s dochovaným středověkým rázem a s jedním z nejlépe dochovaných hradů v Evropě, ve kterém byl král Charles III. jmenován princem z Walesu). Cesta přes NP  SNOWDONIA (jedna z nejkrásnějších horských oblastí Británie s hlubokými údolími a jezery), a dál cesta přes břidlicovou krajinu severozápadního Walesu a město LLANBERIS (UNESCO, výhled na obrovské břidlicové hory a lomy). Pokračování cesty a přejezd na jih Anglie. Nocleh.

6. den

Ráno cesta do CARDIFF (hlavní město Walesu, Cardiff Bay - výstavní přístavní část s moderní architekturou, Wales Millennium Centre). BATH (nejstarší anglické lázně založené Římany s unikátní architekturou. Římské lázně, katedrála, Royal Crescent, Circus). Přejezd na ubytování. Nocleh.

7. den

Snídaně, přejezd do WINDSOR (návštěva královského zámku poblíž Londýna). LONDÝN (UNESCO, centrum Londýna s náměstím Piccadilly Circus, Leicester Square a Trafalgar Square, fakultativně možnost návštěvy muzeum Madame Tussauds), odjezd na ubytování. Nocleh.

8. den

LONDÝN (parlament, Westminsterské opatství, vládní ulice Whitehall, Downing Street, nejkrásnější londýnský park St. James, Buckinghamský palác, obchodní třída Oxford Street, Národní galerie), GREENWICH (UNESCO, návštěva londýnského parku s královskou observatoří a nultým poledníkem), odjezd z Londýna.

9. den

Přejezd přes Německo do ČR. Předpokládaný příjezd do nástupních míst v nočních hodinách.

Ubytování a strava

Ubytovánív Británii v hotelech a hostelech (dvoulůžkové pokoje), součástí noclehů vBritánii jsou snídaně.

Cena zahrnuje

Doprava zájezdovým autobusem, poplatky a parkovné v cizině, 6x ubytování (5x v hotelu se snídaní a 1 x na lodi v 4lůžkových kajutách) 5x snídani, doprava přes kanál La Manche tam a zpět, průvodce, kompletní cestovní pojištění včetněpřipojištění léčebných výloh, zákonné pojištění CK proti úpadku

Cena nezahrnuje

vstupnédo placených objektů a dále pak vše co není uvedeno v „CENA ZAHRNUJE“.

Doporučené kapesné

cca 60,-GBP.

Nástupní místa

Ostrava, Frýdek-Místek,Frenštát p. R., Rožnov p. R., Val. Meziříčí, Vsetín, Vizovice, Zlín, Otrokovice,Přerov, Olomouc, Prostějov, Vyškov, Brno, Jihlava, Praha, Plzeň.

Podobne produkty

Product image
Poznávací zájezd

Okruh Skotskem až na ostrov Skye

31.05. - 09.06.2023
10 dní trvání
Bus Polopenze
přidat do oblíbených
Product image
Poznávací zájezd
Novinka

Putování tajemným Skotskem až na kouzelný Skye

02.06. - 07.06.2023
6 dní trvání
Plane Polopenze
přidat do oblíbených
Product image
Poznávací zájezd

Jižní Anglie - Londýn

01.07. - 07.07.2023
7 dní trvání
Bus Snídaně
přidat do oblíbených