Nejkrásnější místa Velké Fatry a Nízkých Tater

24.07. - 28.07.2024 5 dní / 8 590 Kč objednat zájezd Více termínů

Termíny

kód
datum
 
cena
 
SVK-111/24
24.07. - 28.07.2024
8 590

krasová dolina v Chočských vrších

krasová dolina v Chočských vrších

odpočinkový areál koupaliště Bešeňová

odpočinkový areál koupaliště Bešeňová

úchvatné hory v NP Velká Fatra

úchvatné hory v NP Velká Fatra

krásné vodní dílo u Liptovského Mikuláše

krásné vodní dílo u Liptovského Mikuláše

Popis zájezdu

5denní turistický zájezd do oblasti Liptova, Chočských vrchů a Velké Fatry, spojený s turistikou v nejatraktivnějších přírodních lokalitách tohoto kraje, kterou můžete zakončit ve vyhlášených geotermálních bazénech.

Program

1.den

Odjezd časně ráno do NP VELKÁ FATRA do horské oblasti SMREKOVICA (přírodní rezervace pralesovitého charakteru), pohodová túra k vrcholu SKALNÁ ALPA (hřebenovkou po horských loukách), trasa cca 5 km /3 hod/. Pro zdatnější možné pokračování až na vrch RAKYTOV (1 506 m n. m., jeden z nejkrásnějších výhledů na okolní hory). Trasa cca 12 km /6 hod/. Návrat do výchozího bodu, odjezd na ubytování. Večeře a nocleh.

2.den

Snídaně, přejezd k obci KALAMENY trasa přes LIPTOVSKÝ HRAD (nejvýše položený středověký hrad - zřícenina na Slovensku - 993 m n. m). Sestup do sedla pod Královou a dál přes Kalameny do obce LÚČKY (termální lázně Aqua - Vitalpark Lúčky s venkovními bazény a s teplotou vody 28 - 38°C). Možnost relaxace po túře. Trasa cca 9 km /4-5 hod/. Odjezd na ubytování. Večeře a nocleh.

3.den

Po snídani túra jednou z nejkrásnějších roklin Slovenska - PROSIECKÁ DOLINA (divoký, romantický, krasový kaňon). SVORAD (nejvyšší bod Prosiecké doliny, nálevkovitý krasový závrt, tzv. „Jóbové prepadlisko”). Cesta přes Velké Borové (zde možno ukončit 1. část trasy), dál na OBLAZY (seskupení historických mlýnů z 19. stol.). Za Oblazy soutěska KVAČIANSKÁ DOLINA (úchvatná skalní soutěska). Túra končí ve vesnici Kvačany. Trasa - cca 11 km /5 hod/. Přejezd k přehradě LIPTOVSKÁ MARA („Liptovské moře“, možnost koupání). V případě špatného počasí možná návštěva termálního koupaliště BEŠEŇOVÁ (komplex velmi oblíbený díky geotermální vodě). Možnost návštěvy a relaxace po túře. Přejezd na ubytování. Večeře a nocleh.

+1

4.den

Po snídani, odjezd do DEMÄNOVSKÉ DOLINY, lanovkou pod CHOPOK (2 024 m n. m). Výstup na vrchol, úchvatný panoramatický výhled. Pro zdatnější možnost pokračování na ĎUMBIER (nejvyšší vrchol Nízkých Tater 2.043 m n. m., trasa - cca 8 km /4-5 hod/), nebo lehčí a kratší hřebenovou trasou na DEREŠE (2 004 m n. m., trasa - cca 3 km /2 hod/). V případě nepříznivého počasí návštěva Demänovské jeskyně. Večeře, nocleh.

5.den

Snídaně lanovkou na MALINO BRDO (lyžařské středisko a ski park Ružomberok), výjezd lanovkou na MALINNÉ (1 209 m n. m., krásné výhledy na oblast Liptova). Výšlap přes vrch VTÁČNIK (1 090 m n. m.) do   (jedna ze vstupních bran do národního parku Velká Fatra obklopená nádhernými lesy). Sestup dolinou, krátká odbočka do Čutkovskej tiesňavy a soutěsky ZA DÍROU (kaňonovitá roklina s několika menšími vodopády). Dále kolem travertinového geologického útvaru ČERVENÁ SKALA, kolem Koliby „U dobrého pastiera“ k busu. Trasa cca 10 km /3-4 hod/. Odpoledne odjezd zpět do ČR. Návrat do nástupních míst v pozdních večerních hodinách.

+1

Ubytování a strava

Ubytování v turistickém hotelu (2lůžkové pokoje s příslušenstvím) s polopenzí.

Cena zahrnuje

Doprava autobusem, parkovné a poplatky, 4x ubytování na Slovensku s polopenzí, průvodce, kompletní cestovní pojištění v zahraničí včetně připojištění léčebných výloh, zákonné pojištění CK proti úpadku.

Cena nezahrnuje

lanovky, vstupné do placených objektů, dále pak vše, co není uvedeno v„CENA ZAHRNUJE“.

Doporučené kapesné

90,- EUR.

Nástupní místa

Olomouc, Přerov, Otrokovice, Zlín, Vizovice, Vsetín, Val. Meziříčí, Ostrava, Frýdek-Místek, Frenštát p. R., Rožnov p. R., Žilina

Podobne produkty

Product image
Termály

Termály Bešeňová

18.05. - 18.05.2024
+ 1 termín
12.10. - 12.10.2024
1 dní trvání
Bus
přidat do oblíbených
Product image
Poznávací zájezd
Novinka
First Minute

Železná cesta – Gotický Gemer

21.06. - 23.06.2024
3 dní trvání
Bus Polopenze
přidat do oblíbených
Product image
Turistický zájezd
First Minute

Krásy Oravy a Roháčů - Jánošikovy Diery

27.06. - 30.06.2024
4 dní trvání
Bus Polopenze
přidat do oblíbených
Product image
Turistický zájezd
First Minute
Product image
Poznávací zájezd
First Minute

Nejkrásnější místa východního Slovenska

16.08. - 18.08.2024
3 dní trvání
Bus Snídaně
přidat do oblíbených
Product image
Poznávací zájezd
First Minute