Železná cesta – Gotický Gemer

21.06. - 23.06.2024 3 dní / 5 990 Kč objednat zájezd Více termínů

Termíny

kód
datum
 
cena
 
SVK-141/24
21.06. - 23.06.2024
5 990

hrad Krásna Hôrka

hrad Krásna Hôrka

nádherná příroda

nádherná příroda

pozoruhodná technická stavba

pozoruhodná technická stavba

unikátní aragonitové jeskyně

unikátní aragonitové jeskyně

Popis zájezdu

3denní poznávací zájezd do oblasti úžasného Slovenského krasu, který patří k nejkrásnějším částem Slovenska. Mimo mnohé zajímavosti, navštívíte i jednu ze tří veřejnosti přístupných aragonitových jeskyň světa, kouzelnou Ochtinskou jeskyni, jež byla zařazena na seznam přírodního dědictví UNESCO.

Program

1. den

Odjezd časně ráno autobusem do PODBREZOVEJ (začátek železné cesty v údolí Hronu, kde bylo od 18. do 20. století rozvinuté hutnictví a zpracování železa. Vyrábělo se zde 4/5 celkové produkce Uherska. Cestou si prohlédnete zachovalé technické a stavební památky, které vybudovaly šlechtické rody Koháryové a Coburgové. Z tohoto rodu pocházel i bulharský car). Dále pokračujeme v POHORELSKEJ MAŠI, SVÁBOLKE, VALKOVNI, NOVEJ MAŠI, ŠUMIACI, TELGÁRTE, přes PREDNÚ HORU (návštěva loveckého zámečku bulharského cara), REVÚCA (zastávka u prvního slovenského gymnázia), JELŠAVA (prohlídka zříceniny Coburského hradu). Přejezd na ubytování. Večeře a nocleh.

2. den

Snídaně, přejezd přes ŠTÍTNIK (krátká zastávka ve vzácném gotickém kostele), dále návštěva loveckého zámečku v BETLIARI (prohlídka unikátní sbírky Coburgů), přejezd na hrad KRÁSNÁ HORKA (po požáru, který zničil hrad v roce 2012 byl nově zrekonstruován a je významnou národní kulturní památkou na Slovensku), procházka nejkrásnější částí SLOVENSKÉHO KRASU v Zádielskej dolině (trasa cca 6 km / 3 – 3,5 hod), poté prohlídka OCHTINSKEJ JASKYNE (UNESCO, prohlídka unikátní aragonitové jeskyně, kde nejstarší aragonitové útvary mají téměř 140 tisíc let). Přejezd na ubytování. Večeře a nocleh.

3. den

Po snídani autobusem do sedla PREDNÁ HORA, pěší vycházka do MURÁNĚ přes Muráňský hrad (hrad, který stojí na vrchu Cigánka a byl postaven ve 13. století na ochranu cesty vedoucí z Gemera do Liptova a Zvolena. Rekonstrukcí prošel v roce 1972 (trasa cca 8,5 km / 3,5 – 4,5 hod), pokračování železnou cestou na RÁKOŠ (prohlídka románského kostela, hradu a hornického muzea cejcha), přejezd do vesničky SIRK (prohlídka vysoké pece, staré štoly, historického kina), pěšky na vyhlídku nad ŽELEZNÍKEM (návštěva historické kuželkárny). Pokocháte se krajem, kde ještě v 50. letech minulého století existovala těžba a zpracování železa. Trasa vede krásnou přírodou SLOVENSKÉHO KRASU přes RATKOVÚ do HNÚŠTE a na TISOVEC (možnost projížďky unikátní ozubnicovou železnicí s úchvatným Čertovým viaduktem přes Čertovou dolinu a sedlo Zbojská). Odtud do BREZNA. Odjezd do ČR.

Ubytování a strava

Ubytování v turistickém hotelu (2lůžkové pokoje s příslušenstvím) s polopenzí.

Cena zahrnuje

Doprava autobusem, parkovné a poplatky, 2x ubytování na Slovensku s polopenzí, průvodce, kompletní cestovní pojištění v zahraničí včetně připojištění léčebných výloh, zákonné pojištění CK proti úpadku.

Cena nezahrnuje

vstupné do placených objektů, dále pak vše, co není uvedeno v „CENA ZAHRNUJE“.

Doporučené kapesné

50,- EUR

Nástupní místa

Olomouc, Přerov, Otrokovice, Zlín, Vizovice, Vsetín, Val. Meziříčí, Rožnov p. R. Frenštát p. R., Frýdek-Místek, Ostrava, Žilina

Průvodci

Foto

Juraj Homola

Juraj Homola je velký sportovec a horal hrdý na svou domovinu - Slovensko. Pod jeho vedením se na horách neztratíte. Dozvíte se mnoho nového a zajímavého z etnografie slovenských regionů, jejich tradic, svérázů jazyka a kultury.

Podobne produkty

Product image
Termály

Termály Bešeňová

18.05. - 18.05.2024
+ 1 termín
12.10. - 12.10.2024
1 dní trvání
Bus
přidat do oblíbených
Product image
Turistický zájezd
First Minute

Krásy Oravy a Roháčů - Jánošikovy Diery

27.06. - 30.06.2024
4 dní trvání
Bus Polopenze
přidat do oblíbených
Product image
Turistický zájezd
Product image
Turistický zájezd
First Minute
Product image
Poznávací zájezd
First Minute

Nejkrásnější místa východního Slovenska

16.08. - 18.08.2024
3 dní trvání
Bus Snídaně
přidat do oblíbených
Product image
Poznávací zájezd
First Minute